ATLAS M-System 3G w nowej odsłonie. Możemy go zamontować także na podłogach!

ATLAS M-System 3G, znany i ceniony system do mocowania płyt na ścianach, sufitach i poddaszach, doczekał się nowej wersji. Teraz można go także używać na podłogach. Łączniki talerzykowe są przeznaczone do mocowania podłogowych płyt włóknisto-cementowych oraz drewnopochodnych. Dzięki systemowi idealnie wypoziomujemy krzywizny i nierówności.

ATLAS M-SYSTEM 3G jest narzędziem, dzięki któremu można szybko, sprawnie i samemu zamontować płyty. To wygodna alternatywa dla nieporęcznych i trudnych w montażu tradycyjnych stelaży aluminiowych. Do tej pory za pomocą systemu stworzonego przez firmę Atlas  można było mocować płyty na ścianach, sufitach i poddaszach. Od niedawna wzbogacił się on o nową wersję przeznaczoną do podłóg o maksymalnych obciążeniach eksploatacyjnych wynoszących 4 kN/m kw. ATLAS M-SYSTEM 3G  służy m.in. do niwelowania różnic w poziomach podkładów. Ale nie tylko. Możemy go zastosować również do wykonywania podłóg podniesionych na podkładach, legarach i belkach stropowych oraz montażu na podłogach drewnianych. Co ważne, umożliwia jednoczesny montaż izolacji termicznej, akustycznej i paroszczelnej.

Poręczny, wygodny, lekki

ATLAS M-System 3G do podłóg to zestaw poręczny, wygodny i lekki. Transport opakowania zawierającego wszystkie niezbędne elementy do wykonania montażu płyt włóknisto-cementowych oraz drewnopochodnych., nie nastręcza żadnych problemów. Znajdują się w nim talerze montażowe, śruby mocujące, tuleje rozporowe oraz stalowe wkręty do mocowania płyt do talerzyków. Jedno opakowanie produktu wystarcza na wykonanie 7 m kw. podłogi.

System przeznaczony jest zarówno do nowo wykańczanych pomieszczeń, jak i do prac remontowych. Świetnie sprawdza się przy pracach związanych z nadawaniem strychom i poddaszom cech użytkowych lub też adaptacji użytkowanych wnętrz na inne cele. Jest idealnym rozwiązaniem do wykonywania obudów kanałów wentylacyjnych i instalacyjnych.

Szybki i łatwy montaż

Trudności nie nastręcza montaż systemu. Z powodzeniem można to robić w pojedynkę. I szybko. Praca ogranicza się do wykonania kilkunastu otworów, w których należy zamocować łączniki oraz do przykręcenia płyty do talerzyków przy użyciu stalowych wkrętów.

ATLAS M-System 3G umożliwia szybki montaż posadzek na istniejących podłogach bez konieczności prowadzenia prac rozbiórkowych, z pominięciem mokrych etapów prac i przerw technologicznych. Dzieje się to bez dodatkowego obciążenia konstrukcji stropów.

Użytkowanie systemu nie wiąże się także z traceniem czasu na wyrzucanie pozostałych po pracy odpadów. Dlaczego? Bo po prostu ich nie ma.

O tym, w jak łatwy sposób dokonuje się montażu podłogi za pomocą ATLASA M-System 3G, można przekonać się, klikając w poniższy link prowadzący do filmu na kanale ATLASA w serwisie Youtube:

YouTube player

Więcej informacji na temat ATLAS M-SYSTEM 3G znaleźć można na www.atlas.com.pl.