Bricoman inwestuje w odnawialne źródła energii

Sklep Bricomana w Gdańsku Kowalach jest pierwszą placówką sieci, która zainwestowała w instalację fotowoltaiczną, która pozwoli w dużym stopniu uniezależnić się od konwencjonalnych źródeł energii. Nowa instalacja na dachu sklepu w Gdańsku osiąga moc prawie 100 kWp i składa się z 288 modułów połączonych w dwie oddzielne instalacje.

Istniejąca instalacja fotowoltaiczna pozwala nam na pokrycie zapotrzebowania sklepu na oświetlenie, a w dni wolne od handlu cała wyprodukowana nadwyżka sprzedawana jest do sieci. Co warto podkreślić, zainstalowane panele fotowoltaiczne to jednocześnie produkty, które znajdują się w naszej regularnej ofercie dla klientów, co stanowi dodatkowe potwierdzenie ich efektywności i opłacalności. Pomimo szerokiej dyskusji dotyczącej przyszłości fotowoltaiki w Polsce, zauważamy stale rosnące zainteresowanie tym źródłem pozyskiwania energii, zarówno wśród klientów firmowych, jak i indywidualnych

Marcin Nowakowski, dyrektor sklepu Bricoman w Gdańsku

Produkty i rozwiązania dla domu energooszczędnego to jedna ze znaczących kategorii w ofercie Bricomana, W ciągłej sprzedaży internetowej i stacjonarnej klienci mogą wybrać najbardziej dopasowane do swoich potrzeb rozwiązania nie tylko z zakresu fotowoltaiki, ale również pompy ciepła, rekuperację, izolacje i inne. Bricoman poza samym rozwiązaniem dodatkowo umożliwia współpracę z instalatorami w zakresie ww. rozwiązań.
Bricoman potraktował instalację w Gdańsku jako pilotaż projektu montażu podobnych urządzeń na pozostałych sklepach sieci. Dzięki instalacji w Gdańsku możliwe będzie pozyskanie danych, które pozwolą jeszcze lepiej zaprojektować kolejne instalacje.

Bricoman to sieć sklepów oferująca materiały budowlane i remontowe dla profesjonalistów oraz klientów indywidualnych, w której można znaleźć ponad 30 tys. produktów niezbędnych do remontu i budowy. Klienci Bricomana to przede wszystkim fachowcy, tj. firmy ogólnobudowlane, wykonawcy, specjaliści, którzy budowaniem i remontowaniem zajmują się zawodowo, jak i klienci indywidualni, którzy budują, remontują lub wykańczają swój dom czy mieszkanie. Bricoman posiada również rozszerzoną ofertę dla kanału HoReCa i obiektów publicznych. W ofercie Bricoman można znaleźć produkty wiodących marek, bogatą gamę produktów profesjonalnych, a wszystko w atrakcyjnych, hurtowych cenach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bricoman.pl.