Brodziki głębokie firmy Schedpol do łazienek, w których króluje funkcjonalność

Choć znakiem współczesnych łazienek są brodziki płaskie, podpłytkowe lub takie, które można zlicować z poziomem podłogi nie oznacza to, że modele głębokie odeszły już do lamusa. Przecież to one właśnie zapewniają nam największy komfort kąpieli, będąc namiastką wanny i dając nam możliwość swobodnego i wygodnego wykonywania czynności higienicznych. Brodziki głębokie nadal mają rzeszę swoich zwolenników – wcale nas to nie dziwi!

Firma Schedpol jako ekspert od produkcji brodzików wie, że najważniejszą ich funkcją jest bezpieczne odprowadzanie wody. Brodziki głębokie dzięki przemyślanej konstrukcji zapewniają maksimum bezpieczeństwa zapobiegając przeciekom i zmniejszając ryzyko nieprawidłowego montażu do minimum.

Korzystaj bezpiecznie i komfortowo

Do brodzików głębokich zaliczamy takie, których głębokość wynosi już 12 cm. Choć w zasadzie nie są one zbyt głębokie zapewniają istotny dla wielu komfort stania w ciepłej wodzie podczas kąpieli. A to dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego dla głębszych brodzików syfonu, który spowalnia odpływ wody, utrzymując w brodziku jej stały poziom. Takie rozwiązanie szczególnie docenią posiadacze wiecznie zmarzniętych stóp. Brodziki o znacznie większej głębokości wynoszącej np. 28 cm mogą z powodzeniem zastąpić wannę najmłodszym domownikom, sprawdzą się również do wykąpania czworonożnego pupila czy namoczenia prania. Istotną ich zaletą jest występowanie wygodnego siedziska, które ułatwia wykonywanie codziennych czynności higienicznych. Takie modele to rozwiązanie idealne dla osób, które doceniają możliwości, jakie daje wanna, ale ze względu na niewielki metraż łazienki nie mogą sobie na nią pozwolić. Brodziki głębokie firmy Schedpol to również stabilna i samonośna konstrukcja. Co to oznacza? Dzięki wykorzystanej do ich produkcji technologii Stabilsound® brodziki są niezwykle wytrzymałe na nacisk i podparte na całej powierzchni, również na rantach. Dzięki temu korzystanie ze strefy prysznica jest bezpieczne, a innowacyjne rozwiązania sprawiają, że nawet na przestrzeni lat brodzik nadal stabilnie „stoi”. Dzięki stabilnej, samonośnej konstrukcji wyeliminowano również konieczność montowania brodzika za pomocą kotw przyściennych, minimalizując przy tym ryzyko uszkodzenia hydroizolacji łazienki. Podczas projektowania brodzików Schedpol zastosowano również innowacyjne rozwiązania, dzięki którym hałas spadającej wody jest stłumiony aż o ok. 40%, a znakomita termoizolacja zapewnia zdecydowanie dłuższy czas wychładzania się ciepłej wody. Nie bez znaczenia pozostaje również innowacyjna powierzchnia AntiBac® i Easy to Clean, dzięki której bakterie nie namnażają się, a brodzik jest łatwy do utrzymania w czystości. Kolejnym plusem brodzików głębokich jest ich bezinwazyjny montaż bezpośrednio na posadzce. Wszelkie podkuwania w podłodze nie są konieczne, a ewentualny dostęp do rur i odpływu w momencie wystąpienia awarii jest łatwy.

Klasyka w nowoczesnej odsłonie

Brodziki głębokie kojarzą nam się raczej z klasyczną aranżacją łazienki. Jednak dzięki nowoczesnym kształtom daleko im do stylistyki, która królowała w tych pomieszczeniach przed kilkoma laty. Współczesne brodziki głębokie nie przybierają już ciężkich form, wręcz przeciwnie! Prostokątne, półokrągłe czy kwadratowe kształty sprawiają wrażenie nowoczesnych, lekkich, idealnych do współczesnych łazienek. Brodziki głębokie należy obudować estetycznym panelem akrylowym lub zamontować je na nośniku EPS, który potem łatwo i sprawnie można okleić płytkami lub mozaiką, tworząc spójną aranżację w całej łazience.