Castorama w Olsztynie nareszcie rozpoczyna działalność!

Pierwsi klienci zrobią zakupy już w środę 21 kwietnia od 6.30 rano. Formuła działania obiektu została dostosowana do obecnych przepisów. Sklep zaprasza do zewnętrznych ogrodów  oraz po odbiór zamówień internetowych. Powierzchnia sprzedaży wewnętrznej dostępna na razie jedynie dla przedsiębiorców. Nowy obiekt to zupełna rewolucja w wyborze produktów dla domu i ogrodu!

Nowy obiekt, o powierzchni sprzedaży 9000 m2, powstał w dawnym budynku Tesco przy ulicy Pstrowskiego 16. Jego przebudowa zajęła około pół roku, dzięki niej na klientów czeka nowoczesny i spełniający najwyższe standardy sklep Castoramy. Jest to już osiemdziesiąty siódmy sklep tej sieci w Polsce. Zespół tworzy 130 specjalistów z zakresu ulepszania warunków mieszkaniowych. Obiekt został w pełni przygotowany do funkcjonowania w obecnym reżimie sanitarnym, zastosowanie znalazły wysokie standardy wypracowane przez firmę w ostatnich miesiącach. Obsługa oraz klienci zobowiązani są do przestrzegania zasad zachowania dystansu społecznego oraz zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną. Bezpieczeństwo we wszystkich sklepach Castorama jest traktowane priorytetowo.

Sklep w Olsztynie oferuje ponad 35 tysięcy produktów służących do budowy, remontu wykończenia i dekoracji mieszkań domów i ogrodów, które są dostępne od ręki, w atrakcyjnych cenach. Klienci znajdą tu również strefy inspiracji łazienek i kuchni oraz usługi takie jak punkt projektowania, transport, cięcie drewna, oklejanie płyt, wycinanie otworów w zlewie. W wyborze i podjęciu decyzji pomogą doradcy klienta – ich profesjonalna wiedza ułatwi dobranie produktów do potrzeb klientów.

Jestem pewien, że nowy sklep spełni oczekiwania wszystkich klientów. Nowa Castorama to wszystko do budowy, wykończenia i dekorowania domu pod jednym dachem. Nasi klienci znajdą tu nie tylko produkty, ale i profesjonalne doradztwo na każdym etapie remontu, czy modernizacji domów i mieszkań lub po prostu polepszania warunków mieszkaniowych. Jestem pewien, że nie tylko spełnimy oczekiwania naszych klientów, ale również zainspirujemy ich i przekonamy do dobrych zmian w ich mieszkaniach, domach i ogrodach – podkreślił Artur Rosołek, dyrektor sklepu Castorama Olsztyn.

Z przyczyn czasowych ograniczeń w funkcjonowaniu sklepów budowlanych nowa Castorama oferuje obecnie różne, bezpieczne formy zakupów. Wiele usług można zamówić zdalnie, a sprzedaż detaliczna jest prowadzona poprzez stronę Castorama.pl. Klienci mogą szybko odebrać zamówienie przed sklepem i przy okazji skorzystać z zakupów w ogrodzie zewnętrznym, który jest otwarty. Wewnątrz obiektu prowadzona jest sprzedaż hurtowa dostępna dla przedsiębiorców wszystkich branż z aktywną działalnością gospodarczą, firm i instytucji.

Dla osób chcących zrobić zakupy od ręki udostępniono możliwość złożenia zamówienia bezpośrednio w punkcie przy sklepie z natychmiastowym odbiorem. Produkty potrzebne na start sezonu ogrodowego, takie jak rośliny, sprzęt ogrodowy czy ziemia i kora, możemy nabyć w zewnętrznych strefach ogrodowych. A dla budujących i remontujących udostępniono możliwość zakupu materiałów budowlanych przed sklepem.

Wszystkie produkty można również zamówić online bądź przez telefon, z możliwością odbioru zamówienia w specjalnie przygotowanym punkcie przy sklepie. Zamówienia są bezpłatnie kompletowane i przygotowane do wydania w czasie do 2 godzin. Dostępne są również punkty CastoDrive, w których można odebrać produkty bez wysiadania z auta. Taka forma zakupów jest wygodna i bezpieczna. Dla osób, które wolą odebrać zamówienie w domu lub pod wskazanym adresem, działa usługa „zamów z dostawą”. Wybrany asortyment może zostać dostarczony do Paczkomatu® InPost lub wysłany firmą transportową lub przez kuriera.

Zwroty, reklamacje czy serwis funkcjonują na tych samych zasadach, w godzinach pracy sklepu. Nadal można korzystać z usług takich jak uruchamianie sprzętu ogrodowego, zamawianie montażu, docinanie płyt oraz, co najważniejsze, z profesjonalnej usług doradztwa i pomocy przy wyborze produktów i rozwiązań dla domu i ogrodu.

Szczegółowe informacje można sprawdzić telefonicznie lub online w serwisie sieci. Wszystkie usługi można zamawiać w trybie zdalnym – np. przez telefon.

Informacje o spółce Castorama:

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii polepszania warunków mieszkaniowych w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 86 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia ponad 12 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy. W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy na stronę www.castorama.pl oraz www.kingfisher.com.