CEMEX dostarcza materiały na największe lotnisko techniczne w Europie

CEMEX dostarcza cement i beton na przebudowę portu lotniczego Teruel w Hiszpanii – największego lotniska służącego do konserwacji, napraw i przeglądów samolotów, znajdującego się na terenie Europy.

Port lotniczy Teruel jest położony w hiszpańskiej Aragonii. Lotnisko o całkowitej powierzchni 340 hektarów może zapewnić miejsce postojowe dla ponad 250 samolotów jednocześnie.

Na przebudowę tego obiektu CEMEX dostarczy około 30.000 ton cementu potrzebnego do wyprodukowania 100.000 metrów sześciennych betonu. Materiał ten posłuży do wybudowania dwóch nowych hangarów, rozbudowy platformy postojowej, pasa startowego o długości prawie 3 kilometrów, strefy przemysłowej, terminali oraz innych obiektów.

– Od samego początku CEMEX wspierał budowę lotniska Teruel oraz uczestniczył w późniejszych projektach rozbudowy. Współpraca trwa już ponad dziesięć lat. Jesteśmy dumni, że przyczyniliśmy się do powstania infrastruktury, która stała się motorem napędowym hiszpańskiej gospodarki – powiedział Sergio Menendez, Prezes CEMEX EMEAA.

– Plan strategiczny na lata 2020-23 przewiduje silny rozwój infrastruktury. Planowane inwestycje o wartości ponad 30 mln euro, obejmują nowe hangary, platformę, chodniki i magazyny logistyczne. Budowa tych obiektów wymaga użycia sprawdzonego betonu – powiedział Alejandro Ibrahim, Dyrektor Generalny portu lotniczego w Teruel.

CEMEX to globalna firma produkująca materiały budowlane, która zapewnia wysokiej jakości produkty i niezawodne usługi. CEMEX posiada bogatą historię działań służących społecznościom lokalnym, realizowanych poprzez innowacyjne rozwiązania budowlane, niskoemisyjną produkcję i racjonalne gospodarowanie zasobami, a także projekty na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Aby uzyskać więcej informacji, zachęcamy do odwiedzenia strony: www.cemex.com

***

CEMEX nie jest zobowiązany do aktualizacji lub korekty informacji zawartych w niniejszym oświadczeniu prasowym. Niniejszy komunikat prasowy zawiera stwierdzenia prognozujące w rozumieniu amerykańskiego federalnego prawa dot. papierów wartościowych. CEMEX zamierza, aby te wybiegające w przyszłość oświadczenia były objęte przepisami dotyczącymi bezpiecznej przystani dla oświadczeń wybiegających w przyszłość, zawartymi w federalnym prawie dot. papierów wartościowych Stanów Zjednoczonych. Stwierdzenia dotyczące przyszłości odzwierciedlają obecne oczekiwania i prognozy CEMEX dotyczące przyszłych wydarzeń w oparciu o wiedzę firmy CEMEX na temat aktualnych faktów i okoliczności oraz założeń dotyczących przyszłych wydarzeń, a także aktualnych planów CEMEX opartych na takich faktach i okolicznościach. Stwierdzenia te z konieczności wiążą się z ryzykiem i niepewnością, które mogą spowodować, że faktyczne wyniki będą się znacznie różnić od oczekiwań CEMEX-u. Treść niniejszego komunikatu prasowego ma charakter wyłącznie informacyjny i nie należy jej interpretować jako porady prawnej, podatkowej, inwestycyjnej, finansowej lub innej. CEMEX nie ponosi odpowiedzialności za treść stron internetowych lub stron internetowych osób trzecich, do których odwołuje się lub do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem niniejszego komunikatu prasowego.