CEMEX Polska ponownie w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm

 CEMEX Polska zajął 2. miejsce w kategorii branżowej i 7. miejsce w klasyfikacji generalnej Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Przedsiębiorstwa uwzględniane w zestawieniu są oceniane pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Od 2018 r. Ranking Odpowiedzialnych Firm jest organizowany przez Koźmiński Business Hub, we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, firmą Deloitte oraz Dziennikiem Gazetą Prawną.

Wyniki XV edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm poznaliśmy 18 czerwca br.

CEMEX Polska uzyskał 89 punktów na 100 możliwych. Zajął tym samym 2. miejsce w kategorii „Produkcja przemysłowa” i, podobnie jak przed rokiem, był najwyżej sklasyfikowanym przedsiębiorstwem spośród producentów materiałów budowlanych. Uplasował się także na 7. pozycji w kategorii generalnej, ex aequo z firmami: Polpharma i Lidl Polska. 

– Obecność w czołówce tak prestiżowego zestawienia to z jednej strony potwierdzenie, że nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju spełniają najwyższe standardy, z drugiej strony to także zobowiązanie do dalszego doskonalenia i konsekwentnej pracy w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi Dominika Sztuka-Arak, Prezeska Fundacji CEMEX „Budujemy przyszłość”– Działania podejmowane przez CEMEX Polska oraz Fundację CEMEX „Budujemy Przyszłość” w okresie pandemii pokazały, że zrównoważony rozwój znajduje się na szczycie hierarchii priorytetów firmy. W tym czasie nie tylko kontynuowaliśmy prowadzone działania, ale dodatkowo wdrożyliśmy projekt „Wirtualna Klasa CEMEX”, w ramach którego wolontariusze wspierają organizację zdalnego nauczania w szkołach w okolicy naszych zakładów – dodaje.

W XV Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział 80 przedsiębiorstw, z których 70 zakwalifikowano do głównego zestawienia. Zwycięzcą tegorocznej edycji Rankingu został BNP Paribas Bank Polska. Podobnie jak przed rokiem, wręczenie nagród odbyło się w przestrzeni wirtualnej. 

Tworzony od kilkunastu lat Ranking Odpowiedzialnych Firm wyróżnia spółki działające na polskim rynku, które cechuje wysoka jakość systemu zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. 

Co roku w Rankingu bierze udział ok. stu firm, CEMEX Polska uczestniczy w nim od 2011 roku.

O CEMEX Polska

CEMEX Polska należy do krajowej czołówki producentów cementu, betonu towarowego i kruszyw. Korzystając z doświadczeń, wiedzy i kapitału międzynarodowego koncernu, CEMEX Polska stosuje międzynarodowe uznane standardy produkcji i zarządzania dostarczając na rynek polski materiały budowlane najwyższej jakości.