CONSTRUCTION STARTUP COMPETITION 2021: NABÓR PRZEDSIĘBIORCÓW TWORZĄCYCH NOWE LEGENDY BUDOWNICTWA

CEMEX Ventures, Ferrovial, Hilti, Leonard Group VINCI i NOVA by Saint-Gobain organizują Konkurs dla Startupów Budowlanych 2021. Organizatorzy szukają przedsiębiorców z całego świata, którzy będą napędzać innowacje w branży budowlanej. W tegorocznej, piątej edycji konkursu, do grona organizatorów dołączyli: GS Group, koreański konglomerat biznesowy, skoncentrowany na sektorze energii, handlu detalicznego i budownictwa oraz Haskell, wiodąca amerykańska firma oferująca rozwiązania z zakresu architektury, inżynierii i budownictwa.

„Udział w Construction Startup Competition otwiera drzwi siedmiu czołowych firm budowlanych na świecie. Po raz kolejny udało nam się zjednoczyć organizacje, które doskonale znają branżę, i których działalność obejmuje cały łańcuch wartości w sektorze budowlanym” powiedział Gonzalo Galindo, Dyrektor CEMEX Ventures. „Wspomniane przedsiębiorstwa są świadome tego, gdzie otwierają się możliwości  w ekosystemie budowlanym i angażują się w przezwyciężanie głównych wyzwań branży.  

Pod hasłem „Zbuduj swoją własną legendę,” siedem kluczowych firm z branży budowlanej zaprasza start-upy z całego świata do udziału w konkursie. Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem strony internetowej CEMEX Ventures: www.cemexventures.com/constructionstartupcompetition/

Uczestnicy mogą zgłaszać projekty w pięciu kategoriach: ograniczanie śladu węglowego, zarządzanie łańcuchem dostaw, wydajne miejsce pracy i istniejąca infrastruktura, zaawansowane materiały budowlane oraz nowe metody konstrukcyjne.

Projekty będą przyjmowane do 27 czerwca 2021 r. Po dokładnej analizie zgłoszeń, w trzecim trymestrze 2021 roku zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu. Przed końcem roku dołączą oni do organizatorów podczas tzw. Pitchday – wydarzenia, w którym będą również uczestniczyć inne firmy skupione wokół tematyki budownictwa, innowacji, inwestycji i technologii. Dla zwycięzców konkursu będzie to okazja do zaprezentowania swoich rozwiązań, rozpoczęcia rozmów z inwestorami i poszerzenia perspektyw biznesowych.

Construction Startup Competition 2021 zainaugurowano podczas finału poprzedniej edycji konkursu, której zwycięzcą został start-up Modulous. Modulous to rozwiązanie z zakresu budownictwa modułowego. Oferuje ustandaryzowany zestaw części, umożliwiający projektowanie i dostarczanie zdrowych, zrównoważonych i niedrogich domów za pośrednictwem rozproszonej sieci lokalnych partnerów, odpowiedzialnych za prace montażowe. Ze względu na pandemię i konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego, ubiegłoroczny Pitchday został zorganizowany w formule online. Modulous otrzyma w związku z tym zaproszenie na tegoroczne spotkanie, podczas którego zostanie mu zapewniona uprzywilejowana pozycja i możliwość zaprezentowania swojego rozwiązania odpowiednim interesariuszom.

Więcej informacji na temat Construction Startup Competition 2021 dostępnych jest na stronie www.cemexventures.com/construction-startup-competition