Murowana ściana – zrób to sam!

Ściany z surowej cegły to jeden z najmodniejszych trendów w architekturze wnętrz, który przez ostatnie lata podbił serca miłośników designu. Doskonale sprawdza się nie tylko w stylistyce industrialnej, ale także jako ciekawe przełamanie klasycznych aranżacji. Wbrew pozorom wzbogacenie wystroju mieszkania o murowaną ścianę nie wymaga dużego nakładu czasu i wynajmowania ekipy remontowej. Dzięki elastycznemu klinkierowi ELABRICK w kilku prostych krokach samodzielnie stworzymy niezwykłą aranżację wnętrza.

Płytki w kolorze Palermo Fot. Elastolith/ELABRICK

Elastyczny klinkier ELABRICK to jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie pozwalające w łatwy i szybki sposób idealnie odwzorować murowaną ścianę we wnętrzach oraz na elewacji budynku. Produkt powstaje od 1962 roku w holenderskiej miejscowości Haaksbergen. Wytwarzany jest z wyselekcjonowanych piasków kwarcowych, które stanowią ponad 92% zawartości każdej płytki. Ręczna produkcja klinkierów ELABRICK daje gwarancję unikalności i dbałości o najdrobniejszy szczegół i sprawia, że idealnie odzwierciedlają one oryginalny mur.

To dziecinnie proste!

 System ELABRICK zaprojektowany został tak, aby maksymalnie uprościć proces montażu. Po pierwsze, wszystkie materiały, jakich potrzebujemy, to jedynie elastyczne płytki klinkierowe i klej ELABRICK. Produkt nie wymaga dodatkowej fugi, ponieważ jej rolę pełni klej montażowy. Dzięki swojej elastyczności płytki klinkierowe wyginają się, możemy je zatem stosować także na narożach. Elastyczny Klinkier ELABRICK  nie wymaga dodatkowego impregnowania – niezależnie od tego, czy stosujemy go na zewnątrz czy wewnątrz budynku. Stworzenie wspaniałej aranżacji przy użyciu klinkieru elastycznego ELABRICK to jedynie pięć prostych kroków, które z powodzeniem wykonamy sami, bez konieczności wynajmowania fachowców i kupowania drogiego sprzętu – wystarczą podstawowe narzędzia, które każdy z nas ma w domu. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, montaż produktu firmy Elastolith odbywa się od góry do dołu. Pozwoli nam to uniknąć czasochłonnego czyszczenia zabrudzonych klejem czy fugą powierzchni klinkieru.

Do pracy z elastycznym klinkierem ELABRICK wystarczą podstawowe narzędzia. Fot. Elastolith/ELABRICK

Kilka prostych kroków do nowego wnętrza

 Montaż elastycznego klinkieru ELABRICK jest niezwykle prosty i bez większego wysiłku poradzi sobie z nim każdy – nawet osoby, które nie mają doświadczenia w pracach remontowych i budowlanych. Do stworzenia ściany, która ożywi nasze wnętrze i wprowadzi do niego niepowtarzalny klimat potrzebujemy jedynie trzech podstawowych narzędzi – pacy ząbkowanej, pędzelka oraz nożyczek lub nożyka. Przydatne, ale nie konieczne, będą również sznurek do zaznaczania poziomu, ołówek, metrówka oraz poziomica.

Pierwszym krokiem jest rozprowadzenie kleju ELABRICK pacą na powierzchnię ok. 1m2. Grubość warstwy powinna wynosić 2mm. Klej oferowany przez firmę jest jednocześnie fugą i dostępny jest w siedmiu kolorach dopasowanych do klinkierów oferowanych przez ELABRICK. Następnie należy przycisnąć płytkę ELABRICK do świeżego, wilgotnego kleju – dokładnie na całej jej powierzchni. Odstępy między poszczególnymi płytkami powinny wynosić pomiędzy 12 a 14 mm. Płytki można bez problemu dociąć nożyczkami lub nożykiem do tapet pod potrzebny nam wymiar, a pozostałe po cięciu skrawki wykorzystać przy dalszym montażu. Z klinkierem elastycznym ELABRICK możemy z łatwością wykończyć narożniki – płytki są elastyczne co daje możliwość wygięcia ich pod odpowiednim kątem. W przypadku pracy niskiej temperaturze, płytkę należy przez gięciem ogrzać w dłoniach, aby zapobiec jego kruszeniu lub złamaniu.

Montaż klinkieru mineralnego ELABRICK jest niezwykle prosty i bez problemu wykonamy 

Ostatnim krokiem jest wygładzenie kleju pomiędzy kafelkami. Posłuży nad do tego wilgotny, płaski, 12-milimetrowy pędzel, którym powinniśmy starannie rozprowadzić masę na krawędziach płytek. Dzięki temu zapobiegniemy przenikaniu wilgoci pomiędzy masę montażową a klinkier, co mogłoby zmniejszyć trwałość ściany. Po wykonaniu tych czynności wystarczy poczekać, aż klej wyschnie i możemy cieszyć się nową ścianą, która ożywi nasze wnętrze i nada mu niepowtarzalny charakter.

Elastyczny klinkier ELABRICK to doskonale rozwiązanie dla osób, które samodzielnie, niewielkim nakładem pracy chcą zmienić charakter wnętrza. Dzięki niemu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i fundusze związane z wynajęciem profesjonalnej ekipy remontowej, a uzyskany efekt pozwoli nam cieszyć się aranżacją o indywidualnym, nowoczesnym charakterze.

Płytki ELABRICK są dostępne w marketach grupy PSB, PSB Mrówka, sieci sklepów OBI oraz Merkury Market. Można je będzie również wkrótce zamówić bez wychodzenia z domu w sklepie internetowym www.elabrick24.pl.

Więcej informacji na stronie www.elastycznyklinkier.pl