Czas na zaawansowane posadzki przemysłowe

Już od kilku lat w Polsce rosną inwestycje w nowe fabryki i magazyny. Coraz częściej wykorzystuje się w nich nowoczesne, zaawansowane technologie w postaci inteligentnych robotów, zautomatyzowanych maszyn oraz urządzeń. Kluczem do bezawaryjnego funkcjonowania takich linii produkcyjnych są odpowiednio zaprojektowane, bardzo wytrzymałe podłoża. Dziś specjalistyczne posadzki muszą być w stanie sprostać nawet najwyższym wymaganiom stawianym przez nowoczesny przemysł.

Nowoczesne fabryki nie mogą się obyć bez specjalistycznych i wytrzymałych posadzek przemysłowych Foto. UZIN

Posadzka przemysłowa do ekstremalnych zadań

Posadzka przemysłowa to umiejętnie zaprojektowany układ współpracujących ze sobą warstw. Realizacja powierzchni dedykowanych do przenoszenia bardzo dużych obciążeń wymaga zastosowania nawet pięciu specjalistycznych produktów. Przykładem może być profesjonalny system UZIN.

– Posadzki przemysłowe to kluczowy element budowy nowoczesnych fabryk i hal magazynowych, który w dużej mierze decyduje o trwałości i wartości inwestycji. Widzimy rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczne rozwiązania w tej dziedzinie. W odpowiedzi na potrzeby rynku opracowaliśmy kompletny system dedykowany obszarom poddawanym bardzo dużym czy nawet ekstremalnym obciążeniom. Najważniejszy element tego rozwiązania stanowi innowacyjna masa UZIN NC 780, która jest produktem Premium w tej kategorii na rynku – mówi Adam Wiśniewski, doradca techniczny UZIN.

Realizację profesjonalnej posadzki rozpoczyna się od zagruntowania podłoża preparatem UZIN PE 460, który dodatkowo można zmieszać z kruszywem kwarcowym poprawiającym jego sczepność. Warstwę środkową posadzki stanowi masa UZIN NC 750, którą można wylewać w bardzo szerokim zakresie grubości od 3 do aż 50 mm. Pozwala to na zniwelowanie wszelkich, nawet bardzo dużych nierówności. Na tak wykonaną wylewkę nanosi się grunt UZIN NC 360 Plus, który pozwala poprawić jakość wiązania z kolejnym, wysokospecjalistycznym produktem.

Masa UZIN NC 780 do tworzenia posadzek przemysłowych o ekstremalnych obciążeniach Foto. UZIN

Posadzkę można dodatkowo zabezpieczyć powłoką wykonaną z użyciem preparatu UZIN EP 20. Zastosowany jako lakier powierzchniowy środek na bazie żywicy epoksydowej sprawia, że posadzka jest jeszcze bardziej odporna na zużycie. Łącząc UZIN EP 20 z dodatkiem antypoślizgowym, można ponadto uzyskać klasę antypoślizgową R 10 lub R 12.

Producent: Uzin Utz Polska Sp. z o.o. ul. Jaworzyńska 287, 59-220 Legnica

***

UZIN, największa marka firmy Uzin Utz AG, od ponad 60 lat jest synonimem profesjonalnych produktów i know-how w dziedzinie podłóg. Niezależnie od tego, czy układasz wykładziny podłogowe, czy parkiety, czy przygotowujesz i obrabiasz podłoże – naszą dewizą we wszystkim, co robimy, jest zasada: „Wspieramy naszych klientów i pomagamy im odnosić sukcesy”. Oznacza to, że oferujemy naszym partnerom najwyższą możliwą jakość. Dotyczy to nie tylko naszych produktów, ale także serwisu i doradztwa. Od 2018 roku prowadzimy profesjonalne szkolenia dla obecnych i przyszłych posadzkarzy, wspomagając  profesjonalistów w ich rozwoju zawodowym, doskonaleniu umiejętności posadzkarskich oraz pracodawców poszukujących i zatrudniających wykonawców podłóg.