Dobra izolacja domu – akustyka i ciepło. Poznaj najlepsze rozwiązania

Gdy mowa o izolacji domu, zwykle na myśl przychodzi nam kwestia ciepła. Odpowiednia akustyka jest jednak równie ważna i potrafi znacząco podnieść komfort użytkowania budynku. Jak osiągnąć najlepsze parametry w obu tych kwestiach? Z dostępnych na rynku budowlanym materiałów przyjrzymy się bliżej płycie mfp®, której właściwości zaspokoją wymagania nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Dobrze zaizolowany dom, czyli jaki? Taki, w którym straty ciepła będą minimalne, przez co sam budynek będzie tańszy w eksploatacji, ale również cichy, wolny od hałasów dobiegających z jego otoczenia oraz z pomieszczeń wewnątrz. Na szczęście są na rynku materiały, które zapewniają dobre wyniki w obu tych przypadkach, mowa tu o płycie budowlanej mfp® Pfleiderer, która charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi i znacząco wyróżnia się na tle innych, dostępnych materiałów wykorzystywanych do budowy domu.

Cicho i komfortowo

Jak istotna jest dobra akustyka w domu mogą nam opowiedzieć z pewnością Ci, którzy mieszkają przy ruchliwej drodze, w pobliżu szkoły lub mają za ścianą hałaśliwego sąsiada. Nic bowiem nie uprzykrzy nam życia bardziej niż przebywanie w nieustannym zgiełku i hałasie. Dlatego budując dom, warto zwrócić uwagę na kwestię akustyki i zadbać o to, aby było w nim cicho. Dźwięki, jakie mogą nam przeszkadzać, to nie tylko te z zewnątrz czy głośne rozmowy w pokoju obok, ale również odgłosy pralki, zmywarki lub te wydawane przez piec gazowy czy wentylację. Tym bardziej, że niektóre dźwięki, które zupełnie nie przeszkadzają nam za dnia, mogą być bardzo uciążliwe w nocy, kiedy czułość naszego słuchu wzrasta. Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Wybór odpowiednich materiałów na ściany i podłogi, tj. dźwiękoszczelna drewnopochodna płyta budowlana mfp® Pfleiderer. To materiał polecany przez wielu specjalistów w dziedzinie budownictwa, którzy w swoich projektach wykorzystują ją do wykonania cichych podłóg ścian oraz stropów. To także materiał ceniony przez dekarzy, do wykonania poszycia dachu, ponieważ zastosowany również tutaj doskonale tłumi hałasy. Jakie cechy szczególne w zakresie akustyki posiada płyta budowlana mfp®? Pomimo grubości zaledwie 12 mm charakteryzuje się dużą gęstością, dzięki czemu jest lepszym izolatorem dźwięku niż cegła o grubości 11,4 cm. Oznacza to, że zastosowanie jej na ścianach czy stropie pozwala na skuteczne odgrodzenie się od niechcianych dźwięków i możliwość delektowania się ciszą nawet w centrum miasta.

Ciepło i oszczędnie

Każdy inwestor wie, że kwestia kosztów za ogrzewanie budynku jest bardzo istotna – wybierając odpowiednie materiały do jego budowy, możemy sprawić, że mieszkanie w domu nie będzie wymagało większych nakładów finansowych w późniejszych latach. Najprościej

ujmując, możemy znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie, przy jednoczesnym utrzymaniu komfortowej temperatury w domu. W tej kwestii wybór płyty budowlanej mfp® firmy Pfleiderer do budowy ścian, podłóg, stopów, jak również poszycia dachu, również jest w pełni uzasadniony. To produkt zapewniający doskonałą izolację termiczną. Podobnie, jak w przypadku izolowania dźwięków, tak samo w kwestii izolacji ciepła, płyta budowlana mfp® o grubości 12 mm jest lepszym izolatorem ciepła niż cegła o grubości 11,4 cm. Współczynnik oporu termicznego wynosi λ = 0,12 (W/m · k). Kolejną zaletą płyty budowlanej mfp® jest dostępność w wersji pióro-wpust. Technologia ta zapewnia montaż płyty bez zbędnych szczelin, z całkowicie gładką powierzchnią, co pozwala zniwelować do minimum mostki termiczne, a to ma z kolei ogromne znaczenie, jeśli chcemy uniknąć strat ciepła w domu. Taka budowa płyty pozwala również na łatwiejsze jej wykończenie – pokrycie tynkiem oraz materiałami dekoracyjnymi.

Płyta budowlana mfp® Pfleiderer spełni oczekiwania inwestorów poszukujących trwałych, niezawodnych materiałów o dobrych parametrach izolacyjnych. Docenią ją również Ci, dla których odporność na zginanie oraz pewne mocowanie śrub i wkrętów w powierzchni płyty ma duże znaczenie podczas pracy. Pfleiderer w pakiecie z płytą mfp® oferuje wysoką jakość i najnowocześniejsze technologie.

Więcej o właściwościach płyty budowlanej mfp® przeczytasz tutaj: https://www.pfleiderer.pl/pl/produkty/BUDOWNICTWO/plyta-budowlana-mfp