Kamienne arcydzieła natury:
Płytki z kamienia naturalnego – inspiracja wnętrzem

W świecie aranżacji wnętrz kamień naturalny od zawsze był synonimem luksusu i elegancji. Jego wyjątkowa trwałość, niezrównana estetyka i unikalne właściwości przyciągają zarówno architektów, jak i klientów, poszukujących wyjątkowych rozwiązań do wykończenia wnętrz. Dekoracyjny kamień naturalny dostępny jest pod wieloma postaciami, które nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru. Odkryj niepowtarzalną magię kamienia, dostępną na wyciagnięcie ręki!

Kamień naturalny, który coraz częściej stosowany jest do wykańczania wnętrz dostępny jest w postaci paneli, fornirów, mozaiki czy płytek. To właśnie płytki z kamienia naturalnego są doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie piękno i trwałość w aranżacji wnętrz. Kamień naturalny jest nie tylko niezwykle wytrzymały, lecz również niepowtarzalny pod względem tekstury, koloru i wzoru. Każda płytka to niepowtarzalne arcydzieło stworzone przez naturę.

W ofercie wyspecjalizowanych punktów sprzedaży kamienia naturalnego znaleźć można płytki  wykonane z przeróżnych skał, takich jak: marmur, granit, trawertyn, łupek, wapień, kwarcyt i piaskowiec. Wszystkie z nich charakteryzują się wysoką trwałością, lecz każda z nich jest na swój sposób inna.

Marmur to symbol luksusu i elegancji. Granit to kamień o niezrównanej twardości i trwałości. Trawertyn charakteryzuje się delikatnymi wzorami i jasnymi barwami, które nadają wnętrzom przytulnego i eleganckiego charakteru. Z kolei łupek to skała wielozadaniowa – z jego pomocą zaaranżujesz salon, wyłożysz taras, obłożysz ogrodzenie, a nawet dach. Wapień to jeden z najbardziej popularnych materiałów skalnych na świecie. Kwarcyt charakteryzują świecące drobinki i niesamowite kolory, a piaskowiec wyróżnia się swoją porowatością.

Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem kamienia naturalnego

Możliwości aranżacji wnętrz z wykorzystaniem kamienia naturalnego ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Dekoracyjny kamień naturalny posiada bardzo szerokie zastosowanie i z powodzeniem sprawdzi się jako pokrycie ścian w salonie, sypialni, a nawet w łazience, nadając pomieszczeniu surowego i naturalnego wygląda. Kamień, ze względu na swoje właściwości, można zastosować na obudowę kominka czy też kuchenny blat. Płytki z kamienia naturalnego bardzo często wykładane są na podłodze. Są one bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu. Dodatkowo doskonale kumulują w sobie ciepło, dlatego polecane są przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego.

Najpopularniejsze płytki z kamienia naturalnego dostępne są w różnych wymiarach, a także strukturach. Wiodący dystrybutorzy w swoich ofertach mają, m.in. płytki polerowane, płomieniowane, szczotkowane oraz szlifowane.

Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem kamienia naturalnego pozwala na stworzenie trwałego, pięknego i oryginalnego pomieszczenia, które zyskuje charakter dzięki naturalnym teksturom i kolorom kamienia.

Płytki z kamienia naturalnego to doskonały wybór dla tych, którzy szukają wyjątkowych rozwiązań do aranżacji wnętrz. Największy wybór kamieni naturalnych w Polsce oferuje firma KLINK International, która posiada 20 salonów sprzedaży. W ofercie znajdują się niezrównane możliwości wyboru kamienia naturalnego, który stanie się prawdziwym arcydziełem w Twoim wnętrzu. Odkryj piękno kamienia naturalnego i przekształć swoje wnętrze w unikalną przestrzeń pełną elegancji i trwałości.

Więcej na: www.klink.pl