KLEJ MONTAŻOWY DO ZASTOSOWAŃ ZEWNĘTRZNYCH

Wiele prac montażowych na zewnątrz budynku można wykonać samodzielnie bez użycia wkrętów i gwoździ. Za pomocą kleju hybrydowego T-Rex GOLD trwale i skutecznie zamocujemy nawet ciężkie przedmioty na elewacji lub elementach ogrodzenia.

W sezonie letnim warto skorzystać ze sprzyjającej pogody i przeprowadzić niezbędne prace na zewnątrz domu, z którymi zwlekaliśmy podczas chłodniejszych miesięcy. Nie wszystkie zadania wiążą się z koniecznością angażowania fachowców – usunięcie niewielkich usterek czy wprowadzenie podstawowych udoskonaleń najczęściej nie stanowi wyzwania przekraczającego nasze możliwości. W przypadku takich prac jak wymiana skrzynki na listy, montaż tabliczki informacyjnej czy przytwierdzenie kratki ogrodowej do ściany zewnętrznej nie musimy nawet sięgać po wiertarkę. Jedyne, czego potrzebujemy to mocny i szybki klej montażowy, który zda egzamin w warunkach panujących na zewnątrz pomieszczeń. Propozycją firmy Soudal jest nowoczesny klej montażowy T-Rex GOLD na bazie polimerów hybrydowych SMX.

 

T-Rex GOLD odznacza się znakomitą przyczepnością do niemal wszystkich materiałów budowlanych i dekoracyjnych, nawet wilgotnych. Szybko wiąże, gwarantuje bardzo wytrzymałe połączenie i jest wysoce elastyczny. Jego ważną zaletę stanowi ekstremalnie silny chwyt początkowy – do 400 kg/m² już w pierwszej sekundzie od dociśnięcia klejonego elementu do podłoża. W rezultacie T-Rex GOLD doskonale sprawdzi się podczas mocowania ciężkich przedmiotów w sytuacji, gdy nie mamy możliwości ich mechanicznego podparcia. Ponadto klej ten jest wodoodporny i wodoszczelny oraz niewrażliwy na skrajne warunki atmosferyczne i szeroki zakres temperatur. W razie potrzeby wypełnia niewielkie nierówności podłoża oraz daje się malować różnymi typami farb, także farbami na bazie wodnej. 

T-Rex GOLD jest gotowy do użycia i łatwy w aplikacji. Nakłada się go standardowym pistoletem do uszczelniaczy na dokładnie oczyszczone i odtłuszczone podłoże, z zachowaniem mniej więcej 15-centymetrowych odstępów między pasmami kleju (szczególną uwagę należy przy tym zwrócić na krawędzie i narożniki klejonego elementu). T-Rex Gold firmy Soudal jest klejem uniwersalnym, który znajduje zastosowanie w pracach montażowych zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Powszechnie używany jest do mocowania wszelkich materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych na ścianach, podłogach i sufitach, w tym do klejenia kamienia naturalnego oraz luster. Do atutów T-Rex GOLD należą neutralność chemiczna i niska emisyjność lotnych związków organicznych, co oznacza, że klej ten nie niszczy klejonych materiałów i jest bezpieczny dla środowiska.