Nice Polska wprowadza na polski rynek napędy do rolet RolSolar marki elero zasilane energią słoneczną

Grupa Nice, zaangażowana w projektowanie rozwiązań opartych na zasadach zrównoważonego rozwoju, wprowadza coraz więcej produktów przyjaznych dla środowiska. Nowe napędy przeznaczone do rolet i osłon wewnętrznych można zastosować w domach, ogrodach czy garażach bez konieczności podłączania ich do sieci elektrycznej.

Silniki RolSolar to wynik udoskonalania sprawdzonych rozwiązań elero doświadczonego niemieckiego producenta, które doprowadziło do stworzenia nowych, energooszczędnych i trwałych produktów. W ostatnich dniach pojawiły się w ofercie Nice Polska. Silniki można zastosować zarówno w nowych obiektach, jaki i przy modernizacji istniejących budynków, bez konieczności wykonywania instalacji elektrycznej, z wykorzystaniem darmowej energii słonecznej.

Do najważniejszych zalet napędów RolSolar należy wykorzystywanie wyłącznie energii słonecznej, duża wydajność, nawet przy zachmurzonym niebie, odporność na działanie wysokich i niskich temperatur, automatyczna redukcja rozciągania materiału, inteligentny pomiar siły detekcji dobierany na podstawie wagi osłony, łatwe do zaprogramowania pozycje krańcowe i pośrednie czy bezgłośny i miękki hamulec.

Co bardzo ważne, silniki radiowe są połączone i podłączone bezpośrednio do panelu słonecznego, nie jest natomiast konieczne połączenie kablowe z zasilaczem czy jednostką sterującą. RolSolar, akumulator i panel słoneczny są podłączane w standardzie plug & play. Łatwe jest również mocowanie panelu słonecznego – można go przykręcić lub przykleić.

Silniki RolSolar są sterowane z pomocą dwukierunkowego systemu radiowego elero, działającego na częstotliwości 868 MHz – użytkownik otrzymuje informację zwrotną dotyczącą statusu osłony: otwarta, zamknięta lub częściowo zamknięta, który można odczytać na urządzeniu sterującym: pilocie, smartfonie lub tablecie.

Aby uzyskać możliwość zarządzania silnikami RolSolar za pomocą urządzeń moblilnych, należy zastosować elero Centero Home – system do integracji automatyki domowej wraz z bezpłatną aplikacją na telefon komórkowy czy tablet.

Elero Centero Home pozwala na sterowanie automatyką osłonową z każdego miejsca na ziemi. Dzięki intuicyjnej aplikacji użytkownik ma możliwość zarządzania roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi, żaluzjami, markizami czy pergolami za pośrednictwem smartfona. System pozwala również na tworzenie scenariuszy, które sprawiają, że nasz dom reaguje w określonych porach na nasze codzienne zwyczaje.

Silniki RolSolar można zakupić u Partnerów Handlowych Nice Polska, których lista jest dostępna na stronie internetowej https://www.nice.pl/gdzie-kupic

O Nice Polska

Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice Group – silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 24 oddziały na całym świecie. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideodomofony.

www.nice.pl

Grupa Nice

Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest międzynarodowym liderem sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, oferując szeroką gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu. Nice sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów i ma obecnie 24 oddziały na 5 kontynentach oraz 14 zakładów produkcyjnych i 13 ośrodków badawczo-rozwojowych. Z zatrudnionymi 2.300 pracownikami przyczynia się do rozpowszechnienia idei Made in Italy na całym świecie, dzięki wysokiej jakości rozwiązaniom, które mądrze łączą technologię, wzornictwo, innowacje, łączność cyfrową i łatwość użytkowania. Każdego dnia Nice w swoich laboratoriach wykonuje testy, aby zapewnić najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Wizja Nice „świat bez barier” i misja „ułatwiaj codzienne czynności” koncentruje się na ludziach, zaskakując ich zarządzaniem automatyką z maksymalną kontrolą, bezpieczeństwem i dopasowaniem do indywidualnych potrzeb. Nice docenia wartość zrównoważonego rozwoju, dostarczając rozwiązania optymalizujące zarządzanie oświetleniem naturalnym i ciepłem, a także systemy fotowoltaiczne.

www.niceforyou.com