Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit – odpowiedź na potrzeby projektantów izolacji

Projekt izolacji technicznej dla rur i kanałów wentylacyjnych to obowiązkowy element dokumentacji technicznej każdego nowego budynku, a przygotowanie go to jeden z bardziej pracochłonnych etapów. Na szczęście teraz, dzięki nowej nakładce Armacell dla Autodesk Revit, zaprojektowanie idealnie dopasowanej do potrzeb izolacji, w tym również wielowarstwowej, jest proste i szybkie jak nigdy wcześniej.

Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit® projektowanie izolacji, również wielowarstwowej, jest proste i szybkie jak nigdy wcześniej.

Fot Armacell

Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit® projektowanie izolacji, również wielowarstwowej, jest proste i szybkie jak nigdy wcześniej.

Fot Armacell

Kompletne rozwiązanie dla projektantów

Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit to narzędzie, które w znaczny sposób skraca i usprawnia pracę nad systemem izolacji technicznej dla rur i kanałów wentylacyjnych, a do tego pozwala na wyeliminowanie tzw. błędu ludzkiego w tworzonym projekcie. Wygodnym rozwiązaniem jest również możliwość zapisania przez projektanta przygotowanej przez siebie konfiguracji i wykorzystanie jej podczas pracy nad kolejnymi obiektami. Opcja „Info” pozwala z kolei na wyświetlenie w dowolnym momencie informacji o przypisanych dla wskazanego obiektu izolacjach, a funkcja „Zestawienie materiałów” umożliwia wygenerowanie i wyeksportowanie do excela pełnej specyfikacji izolacji zastosowanej na rurach i kanałach w danym systemie, w tym również wielowarstwowej izolacji dla rur i kształtek. Ostatnim, ale nie najmniej ważnym ukłonem w stronę projektantów jest zbiór gotowych konfiguracji grubości izolacji dla wybranych systemów (woda lodowa), które pozwalają zapewnić zgodność z wymaganiami przedstawionymi w polskich Warunkach Technicznych.

Nowa nakładka Armacell dla Autodesk Revit® pracuje z Windows 7, Windows 10 i Revit 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, a aż 18 wersjach językowych, pozwala na korzystanie z niej przez projektantów z większości krajów europejskich.

www.armacell.pl

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.