Nowe testery farb Tikkurila Optiva Matt 5 w służbie architekta

W projektowaniu wnętrz ogromne znaczenie odgrywa kolor, który stanowi bazę nadającą styl pomieszczeniu. Jednak nawet w zaawansowanych wizualizacjach trudno przedstawić konkretny odcień farby i uchwycić, jak będzie prezentował się w danym wnętrzu i przy różnych rodzajach światła. Czasem zróżnicowanie barwy o ton może mieć duże znaczenie dla inwestora. By zapewnić zadowolenie klienta z realizacji koncepcji architektonicznej, warto wraz z projektem przestawić próbki farb, które pozwolą na przetestowanie wybranych kolorów w formie wymalowania na ścianach. Dzięki nowemu testerowi Tikkurila Optiva Matt 5 można w wygodny i ekonomiczny sposób zaprezentować i porównać nawet serię odcieni, by dobrać ten najlepiej komponujący się z założeniami aranżacji i gustami właścicieli.

Nowy tester farb Tikkurila Optiva Matt 5 o pojemności 0,09 l to oryginalny, pełnowartościowy produkt, za pomocą którego można wykonywać próby kolorystyczne na powierzchni ścian i sufitów w pełnej gamie ponad 13 tys. barw. Pozwala zobrazować, jak dany odcień prezentuje się w świetle dziennym i sztucznym oraz w połączeniu z zaplanowanym wyposażeniem, dając pewność, że osiągnięty efekt spełni oczekiwania użytkowników. Zestawienie konkretnych kolorów farb na żywo znacznie ułatwia bowiem wybór i pozwala w razie potrzeby dokonać korekty odcienia bez narażania klienta na koszty związane z przemalowywaniem ścian. Dzięki niewielkim, poręcznym puszkom można mieć pod ręką od razu serię rekomendowanych kolorów, by podczas jednego spotkania dobrać najbardziej odpowiednią barwę. Testery Tikkurila Optiva Matt 5 są dostępne w sprzedaży on-line na stronie www.estudiokoloru.pl oraz w stacjonarnych sklepach firmowych marki Tikkurila w Warszawie i Dębicy.

Tikkurila Optiva Matt 5 to najnowszej generacji wodorozcieńczalna farba lateksowa. Dzięki zastosowanej w niej metodzie enkapsulacji znacząco wpływa na zwiększenie właściwości barierowych malowanej powierzchni, zapewniając jej skuteczną ochronę nawet przed uporczywymi zabrudzeniami i plamami. Produkt charakteryzuje się wysoką odpornością na brud, kurz i szorowanie na mokro, co ułatwia zachowanie ścian w czystości. Tikkurila Optiva Matt 5 pozwala uzyskać matowe i jednolite wykończenie oraz bardzo dobrą siłę krycia, a bogata paleta kolorów, wśród których można znaleźć m.in. modne szarości i pastele, gwarantuje dobranie odcienia komponującego się z pomieszczeniem w każdym stylu.

Farby Tikkurila Optiva Matt 5 posiadają międzynarodowy certyfikat Ecolabel oraz rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, dzięki czemu mogą być z powodzeniem stosowane w domach, także przez osoby wrażliwe, jak również w budynkach biurowych i użyteczności publicznej, w tym obiektach szkolno-wychowawczych i służby zdrowia. Produkt jest łatwy w użyciu, nie kapie i dobrze utrzymuje się na malowanym podłożu.

Więcej informacji na temat farb Optiva Matt 5 można znaleźć pod adresem:   https://tikkurila.pl/produkty/tikkurila-optiva-matt-5

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, a w Polsce obecna jest od 1998 roku. Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.