Nowoczesna blachodachówka TIGRA i łata wentylacyjna od Blachy Pruszyński

Stawiając wymarzony dom rodzinny, obiekt przemysłowy czy też jakikolwiek budynek użytkowy, mierzymy się z wyborem artykułów budowlanych, w tym niezwykle istotnego pokrycia dachowego. To bowiem dach jest swoistym zwieńczeniem budynku, spełniającym nie tylko rolę ochronną, ale także dekoracyjną. Właśnie na te aspekty baczyła firma Blachy Pruszyński – największy polski producent stalowych pokryć dachów i elewacji, przy poszerzaniu swojej oferty o nowoczesną blachodachówkę TIGRA.

Wybór pokrycia dachowego to nie lada wyzwanie tak w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. By spełniało stricte określone funkcje, musi odznaczać się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Biorąc zaś pod uwagę estetykę, warto zwrócić uwagę na oryginalność i niebanalny design.

Blachodachówka panelowa TIGRA wyróżnia się na rynku za sprawą licznych trapezowych przetłoczeń. To właśnie dzięki nim połać dachowa zyskuje wyjątkowy wzór „tabliczki czekolady”. Kolejnym atutem blachodachówki TIGRA jest tzw. nanofala. Fale mają za zadanie wzmocnić panel, poprawiając jego sztywność. Są na tyle dyskretne, że z odległości wyglądają jak płaska powierzchnia. Dodatkowo, panelowa forma blachodachówki ułatwia montaż, który dzięki symetryczności modułu może przebiegać wedle życzenia dekarza – od prawej lub lewej strony. Bardzo istotnym elementem jest również powłoka, którą pokrywana jest blachodachówka. To właśnie ona nadaje odpowiedni kolor, fakturę czy połysk. A co kluczowe – za jej sprawą blachodachówce nie straszne korozja, uszkodzenia mechaniczne ani szkodliwe działanie promieniowania UV. W ofercie lidera polskiego rynku blaszanych pokryć dachowych znajdziemy powłoki Premium, w tym hybrydową powłokę Purmax – innowacyjne połączenie poliestru z poliuretanem tworzy 40 µm warstwy o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, a także lakiery Purmat i Purlak z gwarancją nawet do 50 lat.

Tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy montażu pokrycia dachowego, jest wentylacja połaci. Z tego też względu, przy zakupie blachodachówki trzeba pamiętać o łacie wentylacyjnej. W asortymencie Blachy Pruszyński odnajdziemy specjalną okapową łatę wentylacyjną, która usprawni przemieszczanie się powietrza pod połacią. Produkt wyróżnia się perforowanym “czołem”, posiadającym drobne otwory. Są one na tyle duże, aby wentylacja przechodziła bez problemów, jednak też na tyle drobne, by pod pokrycie nie przedostały się ptaki czy niechciane gryzonie. Łata idealnie pasuje do montażu pod blachodachówkę TIGRA, a jej powierzchnia pokryta jest tą samą powłoką zabezpieczającą, co wszystkie pokrycia dachowe z oferty Blachy Pruszyński. Zyskujemy zatem spójność kolorystyczną dachu, a także długowieczne użytkowanie – aż do 50 lat gwarancji technicznej.

Blachodachówka panelowa TIGRA oraz łata wentylacyjna od Blachy Pruszyński dostępne są m.in. w zintegrowanej sieci hurtowni dachowych – 4D Grupa.

Szczegółową specyfikację produktów znaleźć można tutaj:

https://pruszynski.com.pl/tigra-blachodachowka-panelowa,prod,57,3104.php

https://pruszynski.com.pl/lata-okapowa-wentylacyjna,prod,62,3032.php

———————————————————————————————————————

O 4D Grupa:

4D Grupa to zintegrowana sieć hurtowni dachowych, zrzeszająca duże hurtownie i współpracujących z nimi największych producentów. Oparta jest na 4 fundamentach: DACH jest kluczową częścią biznesu Partnerów Handlowych grupy, DOM, bo grupa nie ogranicza się tylko do sprzedaży i dystrybucji materiałów dachowych, ale oferuje również inne materiały budowlane, DESIGN stoi za nowoczesnością w działaniach marketingowych, DIALOG jest podstawą kultury organizacyjnej w firmie. Więcej informacji znajdziesz na https://4dgrupa.pl/