Nowość! System odwodnienia dachów płaskich z jeszcze większymi możliwościami

Powszechnie uważa się, że trudno jest odprowadzić wodę deszczową z płaskiego dachu. Kilka lat temu w tym względzie rynek zrewolucjonizowała firma Galeco, wprowadzając system dedykowany do tego rodzaju konstrukcji, który znacznie uprościł prace dekarskie. Najbardziej innowacyjnym elementem jest adapter, który pozwala przejść przez attykę i połączyć wpusty dachowe  przez rurę kanalizacyjną z rurami spustowymi. Do niedawna adapter przeznaczony był do stosowania z rurami spustowymi o kwadratowym i prostokątnym przekroju, obecnie Galeco umożliwiło wyposażenie dachu płaskiego również w rury okrągłe. 

System Galeco Dachy Płaskie to kompleksowy zestaw elementów potrzebnych do odprowadzenia wody z połaci dachowej o niewielkim kącie nachylenia. Może być stosowany na wszystkich typach dachów płaskich wykończonych różnymi materiałami pokryciowymi. Modułowość systemu Dachy Płaskie sprawia, że w prosty sposób można znaleźć własne rozwiązanie dostosowane do indywidualnego projektu. Kluczowe elementy systemu to: odpowiedni wpust dachowy lub attykowy, rura kanalizacyjna o średnicy 110 mm oraz element łączący ją z wybranym pionem spustowym, czyli adapter. 

Nowa wersja do okrągłych rur spustowych 

Adapter to innowacyjny element systemu odprowadzenia wody deszczowej zaprojektowany przez firmę Galeco. Woda z powierzchni dachu płaskiego przez wpust trafia do rury kanalizacyjnej. Adapter z jednej strony połączony jest z rurą kanalizacyjną, a z drugiej z rurą spustową, którą deszczówka odprowadzana jest poza obręb budynku. Obecnie, dzięki nowej wersji adaptera, przy odwodnieniu dachu płaskiego można zastosować pion spustowy z każdego z najpopularniejszych systemów orynnowania Galeco. O ile do tej pory adapter dostosowany był do stalowej rury kwadratowej Galeco Stal2 oraz prostokątnej rury PVC wchodzącej w skład systemów PVC2 oraz Bezokapowego, to nowa wersja adaptera pozwala też na łączenie go z okrągłymi rurami ze stali i PVC. Tak szeroki wybór rozwiązań daje architektom możliwość dowolnego planowania systemu odwodnienia i dopasowania go do wizualnej koncepcji budynku. Adapter dedykowany rurom spustowym o przekroju okrągłym łączy się z rurami stalowymi Ø 90 i 100 mm oraz z PVC Ø 100 mm. 

Warto podkreślić, że każdy adapter wyposażony jest w uszczelkę, zapewniającą pełną szczelność połączenia. Adaptery do okrągłych rur spustowych nie wymagają stosowania mufy, która jest niezbędna przy rurach kwadratowych.

Aby zapewnić jak najlepszy efekt estetyczny, Galeco zadbało też o idealne dopasowanie kolorystyczne elementów. Adaptery do rur okrągłych dostępne są w kolorze czarnym i grafitowym. Z uwagi na to, że grafit w systemie stalowym (RAL 7015) różni się od tego, który posiadają części z PVC (RAL 7021), adaptery produkowane są w dwóch różnych odcieniach dostosowanych do barwy wybranego pionu spustowego.