Nowość! Zaprogramowana na higienę – spłuczka zbiornikowa MONTUS Flow

Nowa podtynkowa spłuczka zbiornikowa SCHELL MONTUS Flow to pierwsze na rynku rozwiązanie z wbudowaną funkcją automatycznego przepłukiwania antystagnacyjnego instalacji. Nowoczesna elektronika zapewnia możliwość indywidualnego ustawienia częstotliwości i długości płukania w systemie SWS zależnie od rodzaju budynku i sposobu jego użytkowania. 

 W okresowo nieużywanych odcinkach instalacji może dochodzić do namnażania się niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Problem ten dotyczy również popularnych spłuczek zbiornikowych stosowanych zarówno w obiektach publicznych, jak i budynkach prywatnych. Co prawda w toaletach dochodzi do częstej wymiany zimnej wody, jednak wystarczy tylko kilka dni przerwy w użytkowaniu spłuczek, by powstało ryzyko skażenia instalacji. Armatura do instalacji WC MONTUS Flow ze zintegrowaną funkcją automatycznego przepłukiwania antystagnacyjnego uzupełnia szerokie portfolio rozwiązań marki SCHELL z inteligentną elektroniką SCHELL SWS i SSC. W ten sposób administratorzy i właściciele budynków mogą zyskać pełną kontrolę nad obiegiem i jakością wody w całym budynku.

Montus Flow – nowy element systemu zarządzania wodą SWS

System SCHELL SWS łączy elementy armatury z nowoczesną elektroniką SCHELL w inteligentny  system, którym można łatwo zarządzać z poziomu laptopa, tabletu lub smartfona. Do tej pory obejmował on baterie umywalkowe i prysznicowe z funkcją sterowania na podczerwień lub elektroniką dotykową CVD Touch, a także elektroniczne spłuczki pisuarowe. Wraz z wprowadzeniem do oferty spłuczki podtynkowej do WC Montus Flow opcja programowania spłukiwania antystagnacyjnego jest teraz dostępna we wszystkich najważniejszych punktach poboru wody w budynku. Rozwiązanie kompatybilne z systemem Schell SWS regularnie uruchamia funkcję płukania instalacji, niezawodnie usuwając bakterie i zapobiegając ich niekontrolowanemu rozwojowi. Sekwencje i długość płukania antystagnacyjnego można indywidualnie ustawić za pośrednictwem aplikacji SCHELL SWS lub podłączonego modułu SSC Bluetooth® Flow. Trwałość rozwiązania gwarantuje jego starannie przemyślana konstrukcja. Mosiężny zawór elektromagnetyczny został zintegrowany ze spłuczką, dzięki czemu jest on skutecznie chroniony przed wszelkimi uszkodzeniami. Strumień wody spłukującej jest kierowany bezpośrednio do odpływu, dlatego poziom napełnienia zbiornika pozostaje zawsze w normie.

Praktyczny pod każdym względem

Spłuczka zbiornikowa Montus Flow to wstępnie zmontowane i gotowe do podłączenia rozwiązanie dostarczane wraz z przewodem do podłączania jednostki sterującej o długości 5 metrów. Ergonomiczna konstrukcja podtynkowa z regulowanymi nóżkami pozwala na łatwy i szybki montaż, zarówno w ścianie szkieletowej, jak i na ścianie. Mechanizm posiada funkcję oszczędnego spłukiwania dwustopniowego i jest zgodny ze wszystkimi przyciskami serii MONTUS, które są dostępne w ośmiu różnych wzorach. Wszystkie elementy okablowania pozostają niewidoczne, gdyż można je ukryć w standardowych puszkach podtynkowych czy natynkowych umieszczanych nad sufitem podwieszanym. Jak widać, podtynkowa spłuczka zbiornikowa MONTUS Flow nie tylko gwarantuje zachowanie higieny i jakości wody w budynku oraz dba o zdrowie jego użytkowników, lecz również zapewnia unikatowe korzyści na etapach montażu i eksploatacji. To idealne uzupełnienie systemu zarządzania wodą SCHELL SWS, który zapewnia pełną swobodę sterowania pracą wszystkich elementów armatury w budynku.

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.