Od fryzyjskiej cegielni do najnowocześniejszych zakładów ceramiki budowlanej – poznaj firmę Röben

Producent wysokiej jakości budowlanych materiałów ceramicznych – Röben to marka z ponad 160-letnią tradycją. W parze z doświadczeniem idzie także innowacyjność oraz ekologiczność. Podstawą działalności firmy jest produkcja najwyższej jakości cegieł, płytek klinkierowych, dachówek i akcesoriów dachowych z naturalnego surowca – gliny. Czym wyróżnia się producent oraz jakie są jego rozwiązania dla środowiska?

Technologia na miarę czasów

Tym, co stoi za sukcesem marki Röben, jest innowacyjna technologia. Oferowane dachówki ceramiczne są dlatego wyjątkowo solidne i trwałe, gdyż powstają w najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych w Europie. Marka Röben dokłada wszelkich starań, by linie produkcyjne były systematycznie udoskonalane. Dzięki temu w stale modernizowanych i wysoce zautomatyzowanych dachówczarniach – zlokalizowanych w Środzie Śląskiej, wytwarzane są najwyższej jakości dachówki z aż 30-letnim okresem gwarancji. Zaawansowana technologia wytwarzania w połączeniu z zastosowaniem najwyższej jakości surowców m.in. naturalnej gliny gwarantuje, że produkty marki Röben są odporne na zarysowania czy rozwój porostów, grzybów i mchów. Trudno je też przypadkowo uszkodzić. Są mrozoodporne, ognioodporne, nie straszne im także promieniowanie UV. Wszystkie te aspekty dają gwarancję zachowania niezmiennej barwy oraz estetycznego wyglądu podczas ich wieloletniej eksploatacji.

Nowoczesne rozwiązania ekologiczne

Jak na markę odpowiedzialną społecznie przystało, Röben przykłada dużą wagę do poszanowania środowiska naturalnego. Oprócz tego, że sam surowiec, z którego są dachówki jest naturalny i ekologiczny, to w procesie produkcji nie stosuje się wapna, cementu oraz sztucznych składników, które mogą mieć negatywny wpływ na ludzi i środowisko. Wszystko to sprawia, że ceramika to wybór na długie lata. Jest niezwykle odporna na czynniki zewnętrzne i przez to nie wymaga większych zabiegów konserwacyjnych. Zabrudzenia lub zanieczyszczenia na jej powierzchni można usunąć tylko wodą, bez niekorzystnych dla środowiska środków myjących. Troska o ekologię Röben jest widoczna także w implementacji najnowszych rozwiązań w zakresie produkcji w swoich zakładach. Produkty, które nie spełniają gwarantowanych norm są kierowane do ponownego wykorzystania, dzięki czemu eliminowane są odpady. Wdrożone działanie robi wrażenie, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę skalę produkcji oraz różnorodność asortymentu. Warto dodać, że każda dachówka jest skanowana laserem w celu kontroli jej parametrów, jeśli nie spełnia wymagających norm – jest oddana do ponownego przetworzenia i użycia, co pozwala na eliminację zbędnych odpadów. Tak zaawansowany proces produkcyjny wpisuje się w kolejny krok do ekologii i poszanowania dla środowiska naturalnego.

Szeroka gama produktów marki Röben dostępna jest za pośrednictwem sprawdzonych hurtowni dachowych, jak te wchodzące w skład 4D Grupa.

——————————————————————————————————————————————————————

O 4D Grupa:

4D Grupa to zintegrowana sieć hurtowni dachowych, zrzeszająca duże hurtownie i współpracujących z nimi największych producentów. Oparta jest na 4 fundamentach: DACH jest kluczową częścią biznesu Partnerów Handlowych grupy, DOM, bo grupa nie ogranicza się tylko do sprzedaży i dystrybucji materiałów dachowych, ale oferuje również inne materiały budowlane, DESIGN stoi za nowoczesnością w działaniach marketingowych, DIALOG jest podstawą kultury organizacyjnej w firmie. Więcej informacji znajdziesz na https://4dgrupa.pl/