Okna do nowoczesnego domu

Na całość aranżacji wpływa dobór wielu elementów – w tym także stolarki okiennej. Okna nie tylko doświetlają pomieszczenia, ale także dają poczucie bezpieczeństwa oraz wpływają na estetykę budynku. Z kolei wprowadzane do wnętrza promienie słoneczne mają pozytywny wpływ na komfort i samopoczucie domowników. Ekspert z firmy AWILUX, Rafał Buczek, podpowiada, jakie okna pasują do nowoczesnych domów.

Współczesna stolarka okienna daje ogromne możliwości aranżacyjne. Producenci oferują rozwiązania, które nie tylko spełniają aktualne, wyśrubowane wymagania dotyczące energooszczędności, ale również potrzeby klientów. Okna panoramiczne czy dwukolorowe to tylko niektóre z dostępnych na rynku propozycji. Warto więc zadbać o to, by stolarka zamontowana w naszym domu nie tylko cieszyła oko, ale i korzystnie wpływała na nasze samopoczucie.

AWISLIDE

Piękno i energooszczędność w nowoczesnym stylu

Wielu ekspertów wskazuje na to, że zaangażowanie i dbałość o detale na etapie projektowym jest o wiele większa, niż kilka lat temu – zarówno w przypadku prywatnych inwestorów, jak i firm deweloperskich. Stąd z roku na rok rośnie popularność innowacyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań, które gwarantują nie tylko lepsze parametry techniczne wpływające na komfort użytkowania, ale i atrakcyjny design.

– Nowoczesność zdominowała architekturę na wiele lat. Widać ją nie tylko w coraz to bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach zapewaniających wygodę i bezpieczeństwo, ale i w bardziej otwartym podejściu do aranżacji wnętrz – również pod względem wyboru okien. Dlatego do nowoczesnych domów tak chętnie dobieramy duże, nierzadko narożne przeszklenia, osiągające nawet kilkanaście metrów szerokości, które nadają bryle przejrzystości oraz podkreślają jej geometrię. Poza dostarczaniem jak największej ilości światła dziennego, taka wielkoformatowa stolarka pełni rolę imponującego elementu aranżacyjnego, będącego ramą dla otaczającej dom przestrzeni – mówi Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

Projekty nowoczesnych domów uwzględniają najczęściej duże przeszklenia, z jednoczesną dbałością o minimalizację utraty ciepła. Stąd warto rozważyć wykorzystanie rozwiązań o współczynniku U wynoszącym mniej niż 0,9 W/m2K. Tego typu okna posiadają na przykład szybę z trzech tafli oraz ramy wykonane z profili wielokomorowych z wkładkami termoizolacyjnymi. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na stolarkę wykonaną w technologii ALU czy PVC, dzięki rozwiązaniom klasy premium możliwe jest stworzenie nowoczesnego domu w wersji energooszczędnej, a nawet pasywnej.

Nawet dla najbardziej wymagających

W domach wykończonych w stylu nowoczesnym idealnie sprawdzą się systemy przesuwne. Szeroki wybór rozwiązań sprawia, że każdy znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb – na przykład z niskim progiem lub z dodatkowymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Bardzo ważnym aspektem jest także kolorystyka, spełniająca nawet najbardziej zaawansowane wymagania inwestorów.

Schüco LivIngSlide Fot. Schüco/AWILUX

Nowoczesne projekty nierzadko stawiają na ciekawą kolorystykę. Coraz częściej można spotkać domy z ciemną elewacją i śnieżnobiałą aranżacją wewnątrz. W takiej sytuacji warto wybrać okna dwukolorowe, które będą idealnie współgrały z takim projektem. W ofercie AWILUX wszystkie okna PVC można wybrać w wariancie jedno- lub dwukolorowym – wyjaśnia ekspert AWILUX.

Eksperci polecają też uwadze inwestorów wyjątkowe okna z linii Nero Style by AWILUX w kolorze głębokiej czerni. Inwestorzy mogą dzięki niej stworzyć niepowtarzalne, nowoczesne projekty.

Nowoczesność do kwadratu

Minimalistyczny, oszczędny w środkach wygląd oraz precyzja wykończenia to podstawa estetyki nowoczesnej architektury. Rozwiązania ułatwiające codzienne funkcjonowanie pozwalają na zachowanie harmonii między współczesnymi trendami a elegancją, dopasowując się tym samym do rosnących oczekiwań oraz potrzeb inwestorów.

W nowoczesnym domu doskonale odnajdzie się także system aCUBE – proste, kubistyczne rozwiązanie okienno-drzwiowe w technologii PVC, zbliżone wyglądem do stolarki aluminiowej. Dzięki niewielkiej głębokości, bardzo dobrej stabilności oraz wysokim parametrom termicznym i akustycznym poprawiającym komfort życia, system odpowiada wszelkim potrzebom i wymaganiom współczesnego budownictwa. Charakteryzująca system aCUBE prostota i symetria okucia odnajdzie się w minimalistycznych wnętrzach, równocześnie dopełniając nowoczesną bryłę budynku.

Nowoczesny dom z inteligentną obsługą

Nowoczesny dom to taki, w którym możemy w inteligentny sposób zarządzać instalacjami automatyki domowej. Dzięki temu mamy kontrolę nad tym, co dzieje się w naszym domu, a także możemy szybko zareagować w codziennych, nieplanowanych sytuacjach. Sterowanie bramą garażową, roletami, oświetleniem czy alarmem za pomocą smartfona, tabletu, komputera czy smartwatcha to sposób na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców i dobytku oraz wygody wszystkim domownikom.

Nowoczesne budownictwo zakłada, że budynek powinien być przynajmniej częściowo zautomatyzowany. Takie rozwiązania podnoszą komfort mieszkańców, ułatwiając ich codzienne czynności oraz wpływają na bezpieczeństwo domowników. Sterowane zdalnie rolety antywłamaniowe, drzwi, okna czy też bramy garażowe mogą uchronić przed włamaniem oraz kradzieżą – mówi ekspert AWILUX Polska.

Jak podsumowuje Rafał Buczek z firmy AWILUX, nowoczesny dom powinien nie tylko nowocześnie wyglądać, lecz także służyć mieszkańcom oraz środowisku. Z tego względu budowle te są wyposażone w szereg energooszczędnych, ekologicznych rozwiązań, które zwiększają komfort użytkownika. Nowoczesny dom to również solidne, trwałe przeszklenia, które zajmują znaczną powierzchnię ścian budynków. Wybór stolarki klasy premium – takich jak rozwiązania AWILUX –  daje gwarancję wysokich walorów wizualnych i pozwala na zmniejszenie rachunków wynikających z utraty ciepła.

Dodatkowe informacje o firmie Awilux:

Awilux Polska oferuje nowoczesne rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku. Duży nacisk kładzie na solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Do priorytetów należy terminowość i sprawne realizowanie zleceń, co zapewniają w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem Awilux Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.: dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Awilux Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń. Dzięki temu Awilux dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.