OTWARCIE PIERWSZEGO SUPERMARKETU BRICOMARCHÉ W AGLOMERACJI WARSZAWSKIEJ

Grupa Muszkieterów kontynuuje rozwój sieci Bricomarché – 22 lipca otworzy kolejny, 8. w województwie mazowieckim i 167. w Polsce supermarket z produktami do domu i  ogrodu. Sklep zostanie uruchomiony w miejscowości Babice Nowe, należącej do aglomeracji warszawskiej. Nowy supermarket to wiele korzyści dla okolicznych mieszkańców: dostęp do oferty około 30 tys. produktów, nowe miejsca pracy dla 24 osób oraz dodatkowe benefity z organizowanych przez Grupę akcji społecznych.

Bricomarché w Babicach Nowych będzie pierwszym sklepem sieci w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy, oddalonym zaledwie o 15 km od serca stolicy. Supermarket o powierzchni 2000 m2 głównej hali oraz 500 m2 wiaty budowlanej, pomieści asortyment składający się z około 30 tys. produktów, które ułatwią okolicznym mieszkańcom budowę domu, przeprowadzenie kompleksowego remontu czy udekorowanie każdego z pomieszczeń. Dodatkowo przy sklepie znajdzie się zewnętrzny ogród o powierzchni 1000 m2, który będzie zaopatrywany w rośliny od lokalnych dostawców. Do supermarketu przynależy także parking mieszczący około 50 samochodów. Klienci Bricomarché będą mogli skorzystać z dodatkowych usług takich jak click&collect, transport zamówionego towaru czy cięcie blatów na wymiar.

Jednym z priorytetów Muszkieterów jest zaangażowanie społeczne, dlatego uruchomienie sklepu wiąże się z licznymi dodatkowymi korzyściami dla lokalnych mieszkańców. Wśród nich są: 24 nowe miejsca pracy, organizowanie akcji społecznych, a także zasilanie budżetu gminy dodatkowymi dochodami pochodzącymi z podatkówmówi Kinga Witkowska, właścicielka sklepu Bricomarché w Babicach Nowych.

W dzień uroczystego otwarcia, 22 lipca, przewidziane są atrakcje dla przybyłych klientów, m.in. konkursy z nagrodami oraz odwiedziny gwiazdy telewizyjnej. W tym dniu nowo otwarty supermarket będzie czynny w godzinach 7:00-20:00.

Praktyczne informacje na temat Bricomarché w Babicach Nowych:

  • Adres sklepu: ul. Ogrodnicza 2c, 05-082 Babice Nowe
  • Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 7:00-20:00, soboty: 7:00-18:00, niedziele handlowe: 10:00-18:00
  • Liczba pracowników: 24
  • Liczba kas: 3
  • Akceptowane formy płatności: gotówka, karta płatnicza, bony Grupy Muszkieterów i Sodexo

Grupa Muszkieterów na rzecz lokalnych społeczności

Jedną z korzyści płynących z otwarcia nowego supermarketu Intermarché lub Bricomarché są akcje społeczne organizowane dla mieszkańców. Zaangażowanie w tym zakresie jest na stałe wpisane w strategię Grupy Muszkieterów. Opiera się ono na założeniu, że znajomość lokalnych społeczności, wśród których żyją i pracują właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, pozwala im lepiej poznać i odpowiadać na ich potrzeby. Do najważniejszych działań prospołecznych Grupy Muszkieterów można zaliczyć organizację bezpłatnych badań mammograficznych w ramach kampanii „Muszkieterowie dla Polek”, współpracę z Fundacją WWF na rzecz promowania świadomości związanej z dbaniem o otaczający nas świat flory i fauny, a także akcje Fundacji Muszkieterów – „Place Zabaw – Muszkieterowie” i „Wakacje z Muszkieterami”.

### KONIEC ###

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem prawie 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2019 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły 7,74 mld złotych. W ciągu ponad 20 lat obecności w Polsce Centrala Grupy Muszkieterów zainwestowała w nieruchomości około 2 mld złotych. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Grupa Muszkieterów jest regularnie nagradzana w licznych konkursach i rankingach, m.in. na Liście 500 dziennika „Rzeczpospolita”, czyli w zestawieniu największych firm w Polsce (45. pozycja w 2020 r.). Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów, Intermarché oraz Bricomarché w Polsce znajduje się na stronach: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl i www.bricomarche.pl.