Pierwszy aktywny egzoszkielet od Festool

Sucha zabudowa, malowanie, czy montaż na ścianach i sufitach – wszystko to teraz staje się łatwiejsze dzięki innowacyjnemu ExoActive, pierwszemu aktywnemu egzoszkieletowi od Festool.

Wraz z nowym ExoActive, Festool po raz pierwszy prezentuje aktywny egzoszkielet zasilany akumulatorem 18 V należący do obszernego systemu akumulatorowego.

W swojej blisko stuletniej historii Festool prezentuje innowacyjny ExoActive – aktywny egzoszkielet zasilany akumulatorem 18 V. Produkt to rewolucja w rzemiośle i prawie wszystkich branżach budowlanych, gdyż w przeciwieństwie do dotychczas dostępnych na rynku systemów – aktywnie wspiera rzemieślników, dzięki czemu wszystkie prace prowadzone na ścianach i sufitach przestają być uciążliwe.

ExoActive Festool zapewnia ukierunkowane wsparcie tam, gdzie jest ono potrzebne i jest łatwy do założenia jak plecak.

Aktywny system – łatwy do założenia jak plecak

ExoActive jest aktywnym egzoszkieletem, co oznacza, że ma możliwość precyzyjnego dostosowania wsparcia do konkretnej czynności. Zasilany mocnym akumulatorem 18 V Festool, ExoActive dostarcza dodatkowej energii, sprawiając, że praca ponad głową staje się łatwiejsza. Egzoszkielet aktywuje się od bioder w górę, na wysokości klatki piersiowej lub nad głową, a zarówno zakres roboczy, jak i siłę podparcia można dostosować w kilka sekund. ExoActive gwarantuje ukierunkowane wsparcie, łatwe do założenia jak plecak i indywidualnie dopasowane do różnych rozmiarów, zapewniając doskonałą ergonomię.

Można go również szybko i indywidualnie dopasować do różnych obszarów roboczych.

Do 5 kg

ExoActive wspiera do 50 N na każde przedramię, co odpowiada odciążeniu o około 5 kilogramów. Zastosowanie jest zróżnicowane, a moc wspomagania można indywidualnie dostosować do danej czynności. Egzoszkielet ma trzy predefiniowane zakresy pracy: od bioder w górę, od klatki piersiowej w górę lub nad głową. Dzięki aplikacji Festool Work w przyszłości ExoActive będzie można dostosować do konkretnych potrzeb za pomocą smartfona. System można również zatrzymać jednym przyciskiem, gdy wsparcie nie jest potrzebne, na przykład podczas podnoszenia śruby lub mieszania farby.

ExoActive pracuje z akumulatorem 18 V Festool, podobnie jak inne narzędzia z oferty Festool 18 V.
Żaden element nie przeszkadza, żaden pas nie ogranicza ruchów. Więc nawet prace dodatkowe z ExoActive nie są problematyczne.

Badanie satysfakcji klientów

Od maja 2023 wybrani testerzy przeprowadzali kompleksowe testy ExoActive w ramach międzynarodowego badania obejmującego siedem krajów europejskich. Pierwsze wyniki pokazują, że aktywne wsparcie, zwłaszcza podczas pracy ponad głową, spotkało się z wielkim entuzjazmem użytkowników. *

Nowa szlifierka przegubowa PLANEX LHS 2-M waży 3,9 kg, a mimo to dzięki ExoActive w rękach czuje się ją prawie jak piórko.

Zintegrowany z systemem 18 V Festool

ExoActive dostarczany jest z pełnym wyposażeniem, służącym również jako podwyższona powierzchnia do odkładania. Zasilany akumulatorem 18 V Festool, egzoszkielet jest dostępny od października 2023 roku u wybranych dystrybutorów Festool.

Więcej niż energia: świat akumulatorów Festool

„Technologia akumulatorowa i narzędzia akumulatorowe to niezwykle ważny trend na rynku elektronarzędzi. Dostosowaliśmy do tego naszą strategię i stale poszerzamy ofertę produktów. Nie kierujemy się jednak ślepo hasłem „akumulator za wszelką cenę”, lecz wybieramy sposób, który najlepiej pasuje do danego zastosowania“, mówi Sascha Menges, CEO Festool GmbH. Najnowsze rozwiązania systemu 18 V udowadniają, że podejście to przynosi realne korzyści dla użytkowników.

Kto raz spróbuje wsparcia aktywnego egzoszkieletu, już nigdy nie będzie chciał pracować przy ścianie lub suficie bez naszego ExoActive.

*) Dane zostały ustalone na podstawie testów zastosowań i mogą się różnić w przypadku odbiegających warunków

Dane techniczne ExoActive

Napięcie akumulatora

18 V

Maks. siła wsparcia na każde ramię

50 N

Technologia

Bluetooth®

Pojemność akumulatora

4 Ah

Czas pracy 4,0 Ah

1,5 – 5 h

Ciężar produktu bez wyposażenia

7 kg