POREMONTOWE PORZĄDKI

Uniknięcie różnego rodzaju zabrudzeń podczas prac remontowo-wykończeniowych w domu lub mieszkania nie zawsze jest możliwe. Za pomocą ściereczek czyszczących Swipex szybko i skutecznie usuniemy resztki silikonów, klejów, farb czy pianek z rąk, narzędzi i innych powierzchni.

Kiedy remont dobiega końca, przychodzi czas na porządki. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu miejsca pracy folią lub papierem ograniczymy ryzyko zabrudzenia powierzchni podłogi, mebli czy armatury, jednak nie wyeliminujemy go całkowicie. Pamiętajmy, że pozostałości po materiałach chemii budowlanej najlepiej usuwać na bieżąco, zanim resztki zdążą się utwardzić. Przy usuwaniu świeżych zabrudzeń z pianki montażowej, klejów, farb, silikonów i innych chemikaliów z podłoży nieporowatych, a także ze skóry i włosów doskonale sprawdzą się ściereczki czyszczące Swipex firmy Soudal.

Ściereczki Swipex swoją wysoką skuteczność zawdzięczają specjalnie dobranej mieszaninie rozpuszczalników, niejonowych środków powierzchniowo czynnych oraz środków ochronnych. Charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną, są całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego i nieszkodliwe dla skóry. Ich zaletą jest również bardzo łatwy sposób użycia – wystarczy usunąć świeże

zabrudzenie przy pomocy ściereczki, a następnie wypolerować oczyszczoną powierzchnię kawałkiem suchego materiału. Co istotne, ściereczek czyszczących Swipex nie należy stosować na powierzchniach porowatych, np. na kamieniu naturalnym czy niezabezpieczonym drewnie. Ponadto zawsze zalecane jest wykonanie uprzedniej próby w mało widocznym miejscu w celu upewnienia się, czy na danym podłożu nie pojawią się przebarwienia – niektóre powłoki malarskie mogą wykazywać wrażliwość na działanie rozpuszczalników.

Ściereczki Swipex pozwolą nam szybko i sprawnie uporać się z porządkami po remoncie oraz zadbać o nienaganną czystość w naszym domu. Oferowane są w małych opakowaniach typu flow-pack (20 sztuk) oraz w większych pojemnikach (100 sztuk). Oba rodzaje opakowań zapobiegają wysychaniu zawartości. Ściereczki Swipex warto mieć pod ręką w szczególności podczas wykonywania prac z wykorzystaniem uszczelniaczy, pianek poliuretanowych, klejów, farb czy polimerów MS, będą jednak bardzo przydatne również podczas codziennego sprzątania.