Prace montażowe bez zbędnego hałasu

Nie zawsze trzeba sięgać po młotek czy wiertarkę, żeby solidnie przymocować do podłoża elementy wykończenia wnętrz. Klej hybrydowy T-REX Gold umożliwi nam sprawną realizację wielu prac montażowych, i to bez obawy, że zakłócimy spokój sąsiadów.

Wykorzystanie gwoździ lub kołków nie jest konieczne, jeżeli chcemy zamontować listwy dekoracyjne, uchwyty łazienkowe, półkę ścienną lub nawet lustro. Z zadaniem tym doskonale poradzi sobie mocny i szybki klej T-REX Gold firmy Soudal, który jest łatwy w użyciu i przystosowany do aplikacji pistoletowej. W rezultacie prace montażowe możemy przeprowadzić samodzielnie, nie generując przy tym uciążliwego hałasu.

Klej T-REX Gold powstał na bazie polimerów hybrydowych SMX, jest trwale elastyczny i nierozerwalnie wiąże praktycznie wszystkie materiały. Wyróżnia się ekstremalnie mocnym chwytem początkowym (do 400 kg/ m² w 1 sekundzie od dociśnięcia mocowanego elementu), jest odpowiedni zarówno dla podłoży porowatych, jak i gładkich, a ponieważ nie zawiera rozpuszczalników, ani silikonów – jest bezwonny oraz bezpieczny nawet dla delikatnych materiałów dekoracyjnych. T-REX Gold znakomicie sprawdzi się m.in. przy montażu różnego rodzaju elementów wykończeniowych (np. listew ościeżnicowych, płyt podłogowych, paneli ściennych, osłon krawędzi schodów), sztukaterii, lameli, a także luster (klej ten nie uszkadza warstwy srebrzankowej). W razie potrzeby wypełnia drobne nierówności w podłożu, a jego utwardzona spoina daje się malować wieloma typami farb.

Co więcej, T-REX Gold przeznaczony jest nie tylko do zastosowań wewnętrznych, ale również zewnętrznych. Wykazuje wysoką odporność na szeroki zakres temperatur i skrajne warunki atmosferyczne, ma także wodoodporne i wodoszczelne właściwości, dzięki czemu może być stosowany na wilgotnych podłożach. Z powodzeniem możemy go użyć np. do awaryjnej naprawy rynien, obluzowanych dachówek i innych materiałów dekarskich. Dodatkowym atutem kleju montażowego T-REX Gold jest specjalnie wyprofilowana dysza, która ułatwia aplikację kleju oraz uzyskanie pożądanego kształtu spoiny.


Soudal jest obecnie największym producentem pianki poliuretanowej w aerozolu na świecie, wiodącym dystrybutorem silikonów, uszczelniaczy, klejów oraz specjalistycznych rozwiązań chemii budowlanej. Koncern zatrudnia ponad 3500 pracowników, a swoje specjalistyczne materiały produkuje w 24 zakładach produkcyjnych działających na 5 kontynentach. Długofalowa strategia inwestycji w rozwój innowacyjnych produktów oraz mocy produkcyjnych z założeniem adaptacji lokalnych zakładów zapewniły marce Soudal pozycję eksperta w zakresie chemii budowlanej na świecie. Także w Polsce jest to marka najczęściej wybierana przez profesjonalistów w kategorii produktów chemii budowlanej.