AkzoNobel prezentuje “Sweet Embrace” – Kolor Roku 2024 dla powłok proszkowych Interpon

Miejsce, do którego przynależysz

Na co dzień jesteśmy przeciążeni zewnętrznymi bodźcami, oczekujemy zatem od życia przestrzeni, która pomogłaby nam oczyścić umysł, zrelaksować się, a przede wszystkim zrozumieć, czego tak naprawdę potrzebujemy i pragniemy. Czy to w domu, w pracy, w szkole lub szpitalu, bądź też gdziekolwiek indziej –  zawsze poszukujemy miejsca, które zapewniłoby nami komfort i harmonię. W nawiązaniu do tego przedstawiamy “Sweet Embrace”, czyli Kolor Roku 2024 Interpon. To delikatny odcień miękkiej szarości z nutą fioletu i metalicznym połyskiem. Barwę tę charakteryzuje łagodny optymizm, który jest jednocześnie subtelny, jak i wyzwalający.

Kolor Roku jest częścią palety barw, która pozwoli odmienić nie tylko wygląd zewnętrzny, na przykład budynków, ale również wnętrza, meble oraz wyposażenie. Obok głównego odcienia występuje w niej szereg błękitów, zieleni i naturalnych brązów. Mają one metaliczny połysk, są gładkie, a ponadto charakteryzuje je delikatna tekstura. Przypominają odcienie morskich krajobrazów i lasów. Kolory te mają uspokajać, ale i rozjaśniać. Dzięki nim nawet nowoczesne i zaawansowane technologicznie budynki staną się częścią krajobrazu i środowiska naturalnego.

„Ciekawym pomysłem jest przygotowywanie Koloru Roku – dla odświeżenia spojrzenia na barwy, odzwierciedlenia trendów w architekturze, małej i dużej. Natomiast pamiętać trzeba, że zasięgi wpływu są dramatycznie różne w kolorach dla konsumenta indywidualnego, a architekturze monumentalnej. Ta ostatnia ma znacznie szerszy wpływ na społeczności, w związku z tym kolor dobierany jest z podobną starannością, ale z większą uwagą jego wpływu na otoczenie i ludzi.
Dlatego każdy z biznesów przygotowuje własny odcień roku, docelowo do osadzenia we własnych realiach biznesowych. Nasze farby proszkowe Interpon również. Dalej to człowiek jest ukoronowaniem architektury i staje w jej centrum, ale w odpowiedzialnym i estetycznie zrównoważonym środowisku” – wyjaśnia Katarzyna Kapica, Manager ds. specyfikacji architektonicznych i sprzedażowych, Powder Coatings.

Międzynarodowi eksperci w dziedzinie kolorystyki, projektanci i architekci, ale także specjaliści skupieni w Globalnym Centrum Estetycznym AkzoNobel od początku mogą korzystać z wyników badań  i analiz kolorów gromadzonych przez firmę. W tym momencie jest to zbiór informacji, które AkzoNobel pozyskuje już od przeszło trzech dekad. Tegoroczny Kolor Roku – „Sweet Embrace” – to kolejna odsłona projektu ColourFuturesTM, która obchodzi właśnie swoje dwudziestolecie.

“Ludzie, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują prostoty. Gdziekolwiek są, poszukują bezpiecznej przystani, miejsca, do którego przynależą” – tłumaczy Bob Dirks, Globalny Menadżer Segmentu Architektonicznego w AkzoNobel Powder Coatings.

„Te 10 kolorów z palety Koloru Roku 2024, łączące ciemniejsze odcienie z jaśniejszymi neutralnymi, oferuje architektom i projektantom możliwość stworzenia subtelnej harmonii, ale także kontrastu
z projektowanymi przez nich obiektami i budynkami, które będą zachwycać przez wiele lat” – dodał.


O AkzoNobel

Dostarczamy zrównoważone i innowacyjne farby i powłoki, na których coraz częściej polegają nasi klienci, społeczności i środowisko. Nasze światowej klasy portfolio marek – w tym Dulux, International, Sikkens i Interpon – cieszy się zaufaniem klientów na całym świecie. Jesteśmy aktywni w ponad 150 krajach i postawiliśmy sobie za cel zostanie światowym liderem branży. Tego można oczekiwać od pionierskiej firmy produkującej farby, która jest zaangażowana w realizację celów naukowych i podejmuje rzeczywiste działania, aby sprostać globalnym wyzwaniom i chronić przyszłe pokolenia.