Prefabrykowane belki nadprożowe H+H – ekonomiczna alternatywa dla rozwiązań żelbetowych

System Budowy H+H to komplementarność, wytrzymałość, energooszczędność oraz szybkość i precyzja wykonania. Jednym z jego elementów są belki nadprożowe przeznaczone do prac wykończeniowych przy otworach okiennych i drzwiowych. Przy ich pomocy zamontowanie nadproży przebiegnie sprawnie i dokładnie. Przełoży się to nie tylko na oszczędności związane z procesem budowy, ale również pozwoli na korzyści w dłuższej perspektywie.

Sprawnie, precyzyjnie, oszczędnie

Zastosowanie gotowych prefabrykatów w postaci belek nadprożowych H+H pozwala na szybki i precyzyjny montaż oraz eliminuje ryzyko powstawania mostków termicznych

Fot H+H Polska

Zastosowanie gotowych prefabrykatów w postaci belek nadprożowych H+H pozwala na szybki i precyzyjny montaż oraz eliminuje ryzyko powstawania mostków termicznych

Fot H+H Polska

W ekonomicznym przebiegu prac pomoże również szybki i precyzyjny montaż. W zależności od grubości muru belki nadproża można układać pojedynczo, podwójnie bądź potrójnie, wykorzystując elementy o odpowiedniej szerokości. Do ich łączenia należy użyć zaprawy cienkospoinowej. W prawidłowym ułożeniu nadproży pomaga etykieta zamocowana
na końcu każdej belki wskazująca jej właściwą pozycję. Po ułożeniu belek możliwa jest bezpośrednia kontynuacja dalszych robót murarskich. Do wykonania nadproży przy użyciu belek nadprożowych wystarczy siła rąk dwóch pracowników – nie jest potrzebne wykorzystywanie ciężkiego sprzętu w postaci dźwigu.

Ekonomiczne rozwiązanie na lata

Nadproże w ścianach zewnętrznych, wykonane w tradycyjnej technologii żelbetowej, może być źródłem problemów z izolacyjnością termiczną. Jest to spowodowane jego konstrukcją.
W przygotowanym deskowaniu układa się zbrojone pręty i zalewa się je mieszanką cementu, wody i kruszywa. Tworzywo, które powstaje, czyli zbrojony beton ma zdecydowanie gorsze parametry izolacyjności termicznej niż cała ściana wykonana z bloczków z betonu komórkowego. W tym przypadku mamy do czynienia z występowaniem materiałów o różnych właściwościach cieplnych co często prowadzi do pojawienia się niepożądanego mostka cieplnego.

Wykonane ze zbrojonego betonu komórkowego belki nadprożowe H+H cechuje wysoka izolacyjność ciepła (współczynnik przewodzenia ciepła wynosi λ = 0,143 W/(m·K)), dzięki czemu budynek zyskuje na energooszczędności i generuje mniejsze koszty w trakcie użytkowania.

O firmie H+H Polska Sp. z o.o.

Firma H+H Polska należy do duńskiej Grupy H+H i działa na polskim rynku od 2006 roku. Produkuje i dostarcza kompletną gamę produktów z betonu komórkowego, a od 2018 roku również elementów silikatowych.

Liczne inwestycje zapewniają ciągły rozwój firmy i pozwalają na rozszerzanie działalności. Obecnie oferta obejmuje kompleksowy System Budowy H+H, składający się z bloczków i płytek z betonu komórkowego, nadproży, paneli ściennych, bloczków i cegieł silikatowych oraz zapraw klejących.

Sukces H+H Polska to wynik wspólnej pracy ponad 800 osób zatrudnionych w 13 zakładach produkcyjnych. Jego miarą jest zaufanie klientów, dbałość o najwyższe standardy obsługi, bezpieczeństwo pracy i ochronę środowiska, a także jakość produktów dedykowanych dla budownictwa energooszczędnego zapewniającego użytkownikom komfort cieplny, akustyczny oraz bezpieczeństwo konstrukcyjne.

Więcej informacji na www.HplusH.pl