REMONT BEZ ZBĘDNYCH WYDATKÓW

Początek nowego roku inspiruje do wprowadzania zmian – również we własnym domu. Metamorfoza wnętrz nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań z zakresu chemii budowlanej pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych kosztów. 

Jeżeli przeszkodę w realizacji noworocznych planów związanych z metamorfozą domu stanowią kwestie natury finansowej, to warto przeanalizować różne opcje, dzięki którym wygenerujemy oszczędności. Jedną z nich jest samodzielne wykonanie tych prac, które nie wymagają fachowej wiedzy i doświadczenia. Ułożenie paneli podłogowych, wymiana spoin wokół urządzeń sanitarnych, lub też montaż elementów wyposażenia wnętrza należą do zadań, z którymi mogą zmierzyć się nawet początkujący majsterkowicze. Oszczędności będą jeszcze większe, jeżeli zastosujemy wielofunkcyjny klej-uszczelniacz Fix All na bazie polimerów hybrydowych SMX, który doskonale sprawdzi się podczas wielu prac remontowo-wykończeniowych i dekoracyjnych. 


Fix All firmy Soudal powszechnie wykorzystywany jest m.in. do klejenia i fugowania paneli, parapetów, listew, rozet oraz innych elementów dekoracyjnych wykonanych z rozmaitych materiałów. Za jego pomocą szybko i trwale przymocujemy do ściany – 

bez konieczności użycia wiertarki – również półki, a nawet lustra (preparat ten jest neutralny chemicznie i nie uszkadza warstwy srebrzankowej). Dzięki wysokiej odporności na działanie grzybów i pleśni, Fix All z powodzeniem może być używany w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności. Mistrzowsko zda egzamin nie tylko podczas prac montażowych w łazience i kuchni – ponieważ łączy w sobie zalety kleju i uszczelniacza, jest odpowiedni także do spoinowania wanien, brodzików i blatów kuchennych. Ponadto, wykazując niewrażliwość na wpływy atmosferyczne, znajduje zastosowanie w pracach na zewnątrz budynku, np. przy mocowaniu skrzynek na listy lub cyfr przestrzennych do ściany zewnętrznej czy elementów ogrodzenia. Fix All rekomendowany jest również do klejenia i uszczelniania płyt z kamienia naturalnego (nie stwarza ryzyka powstania plam i przebarwień na ich powierzchni). 

Klej-uszczelniacz Fix All cechuje się trwale elastyczną spoiną oraz znakomitą przyczepnością do niemal wszystkich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych, nawet jeśli ich powierzchnia jest wilgotna. Do jego atutów należą też minimalna emisja substancji lotnych (Fix All otrzymał certyfikat EC1 Plus), możliwość malowania utwardzonego kleju wieloma rodzajami farb oraz łatwa aplikacja – nakłada się go przy pomocy ręcznego lub pneumatycznego pistoletu do uszczelniaczy na dokładnie oczyszczone i odtłuszczone podłoże. 

Fix All dostępny jest w czterech wariantach. Poza Fix All Flexi (wersja podstawowa) firma Soudal oferuje także: Fix All Crystal (o idealnie przezroczystej spoinie), Fix All High Tack (o ekstremalnie wysokiej sile spojenia początkowego) oraz Fix All Turbo (o błyskawicznym działaniu).