ATLAS SMS 80 – jeden produkt, wiele zastosowań!

ATLAS SMS 80 to uniwersalny, samopoziomujący podkład podłogowy, który sprawdzi się w każdej możliwej konfiguracji: zespolonej, na warstwie rozdzielającej, pływającej  i do zatapiania ogrzewania podłogowego. Wyrównuje podłoże w zakresie 25-80 mm, podnosi poziom podłogi w całym pomieszczeniu i może być stosowany w każdego rodzaju wnętrzach – także tych mokrych, jak: łazienki, pralnie, garaże, czy kotłownie.

ATLAS SMS 80 jest podkładem samopoziomującym przeznaczonym do stosowania we wszystkich rodzajach pomieszczeń wewnątrz budynków. Jego optymalne parametry wytrzymałościowe czynią go doskonałym produktem do wykorzystania w budownictwie mieszkaniowym, jak również obiektach użyteczności publicznej i usługowej. Wykonany podkład można wykończyć za pomocą: płytek, paneli, posadzki epoksydowej oraz  wykładziny PVC i dywanowej.

Podkład uniwersalny

Nowość w rodzinie podkładów ATLAS SMS 80  wyróżnia przede wszystkim jego ponadprzeciętna grubość (warstwa aż do 80 mm), a także uniwersalność. Wykonanie podkładu jest bowiem możliwe w czterech konfiguracjach: jako zespolony z podłożem, na warstwie rozdzielającej, pływający (na warstwie izolacji termicznej lub akustycznej) oraz do zatapiania ogrzewania podłogowego. Produkowany na bazie spoiwa cementowego zapewnia możliwość jego zastosowania we wszystkich rodzajach pomieszczeń wewnątrz budynków, również tych mokrych jak: łazienki, pralnie, garaże, czy kotłownie.

Dobre właściwości gwarancją jakości

Doskonała rozlewność podkładu zapewnia uzyskanie idealnie gładkiej i równej powierzchni nawet w dużych pomieszczeniach i to bez konieczności użycia listew prowadzących. Optymalne parametry wytrzymałościowe podkładu to ściskanie >20 MPa i zginanie> 5MPa. Bardzo niski skurcz liniowy pozwala uniknąć zarysowań. Długi czas gotowości do pracy przygotowanej mieszanki to aż 45 minut, co daje Wykonawcy możliwość bezpiecznego łączenia pól wylewanego podkładu, a także komfort pracy na dużych powierzchniach. Sam czas wejścia na podkład możliwy jest już po 16 godzinach. ATLAS SMS 80 można nakładać ręcznie lub mechanicznie – z wykorzystaniem agregatów mieszająco-pompujących. Aplikacja mechaniczna ATLAS SMS 80 pozwala na ułożenie w ciągu dnia roboczego około 160 m2 podkładu o grubości 5 cm.

Najważniejsze właściwości ATLAS SMS 80:

  • uniwersalność zastosowania (zespolony, na warstwie rozdzielającej, pływający, do zatapiania ogrzewania podłogowego)
  • optymalne właściwości wytrzymałościowe
  • doskonała rozlewność
  • zdolność do kompensacji naprężeń skurczowych
  • długi czas gotowości – aż 45 minut

Postaw na solidną podstawę!

Podłoga to podstawa każdego pomieszczenia. Dobry podkład determinuje jej trwałość w równym stopniu co wykończenie. Doskonała rozlewność, grubość warstwy, wytrzymałość na ściskanie i zginanie, a także możliwość zastosowania w praktycznie każdym pomieszczeniu to główne zalety podkładu samopoziomującego ATLAS SMS 80. Dodatkowo jak wykazały walidacje produktu  wykonanie podkładu z użyciem ATLAS SMS 80 w porównaniu z użyciem tradycyjnego podkładu gęstoplastycznego jest dwukrotnie szybsze przy mniejszym nakładzie pracy.  Dzięki parametrom i gwarancji jakości podkłady ATLAS należą do jednych z najczęściej wybieranych w Polsce.

ATLAS SMS 80 jest dostępny w 25 kg workach foliowych.

Więcej informacji na temat ATLAS SMS 80 można znaleźć na stronie internetowej www.atlas.com.pl.