Rywalizacja o prestiżowy tytuł na półmetku

Prestiżowy tytuł, 10 000 zł i szansa na jeszcze więcej – tak przedstawia się pula nagród w trwającym konkursie Fasada Roku 2023. Powalczyć o nią mogą architekci, inwestorzy (także prywatni) oraz wykonawcy, którzy do końca września br. zgłoszą do konkursu budynki z elewacją wykończoną kompletną technologią Baumit, zrealizowane w okresie od 1.01.2022 do 30.09.2023. 

Przypomnijmy, że rywalizacja o miano najlepszej fasady w Polsce wystartowała 1 kwietnia br. Patronują jej Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP). Kandydaci mierzą się w pięciu kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek zabytkowy po renowacji.

 

Celem, przyświecającym organizatorowi jest nagrodzenie budynków korzystnie wpływających na krajobraz polskich miejscowości oraz osób/podmiotów stojących za ich realizacją. Ideą konkursu zaś zwrócenie naszej uwagi na ogromną rolę elewacji w procesie kształtowania scenerii dla naszego życia.

 

Budynki z całej Polski wchodzą do gry

 

Na półmetku zgłoszeń wśród uczestników są m.in przedszkole, ośrodek narciarski, centrum nauki, nowe domy i osiedla mieszkalne, a także stare, wyremontowane kamienice. Łącznie blisko 150 realizacji stanęło już do wyścigu, na którego zwycięzcę czeka prestiżowy tytuł „Fasada Roku 2023” i nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł. Jest coś jeszcze – pewne miejsce w rozgrywce na poziomie międzynarodowym – Baumit Life Challenge 2024.

 

O tym, które realizacje zajmą pierwsze miejsce w swojej kategorii zdecyduje specjalnie powołane jury konkursowe. W jego skład wchodzą doświadczeni architekci i branżowi eksperci. Obrady zaplanowano w listopadzie br.

 

3 miesiące na zgłoszenie

 

Wciąż jeszcze jest dużo czasu, by dołączyć do rywalizacji, pokazać się w prestiżowym gronie i dać sobie szansę na wygraną. Jeśli w ostatnim czasie wykańczaliście elewację systemem ociepleń, tynkowym lub renowacyjnym od Baumit, wystarczy, że odwiedzicie adres www.baumit.pl/fasadaroku i wypełnicie zgłoszenie. Jest na to czas do 30 września br.

 

Trwa głosowanie internautów

 

Wcześniej poznamy typowania internautów, którzy do 30 października br. mogą oceniać wszystkich kandydatów. By wziąć udział w głosowaniu wystarczy wejść na stronę konkursu i przyznać dowolnej liczbie obiektów odpowiednią ilość gwiazdek od 1 do 5 – w zależności od tego jak bardzo podoba nam się dana realizacja. Na budynki z najwyższą notą w swojej kategorii czeka specjalny tytuł: “Wyróżnienie Internautów”.

 

Konkurs wspierany przez środowisko branżowe

 

Idea konkursu Fasada Roku każdego roku spotyka się z uznaniem środowisk branżowych. W tym roku patronat honorowy nad wydarzeniem objęły Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP), Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP). Ideę wspierają także redakcje takich periodyków jak: Architektura & Biznes”, „Architektura Murator”, „Budujemy Dom”, „Dom z ogrodem”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”, „TerazDom”, „Zawód:Architekt” oraz portali internetowych: architekturadzisiaj.pl, budnet.pl, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, obud.pl, sztuka-architektury.pl i terazdom.pl.

 

 

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska

 

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.