System HS LivIngSlide Panorama w ofercie AWILUX – maksymalny rozmiar nowoczesnego przeszklenia

Innowacyjny system podnoszono-przesuwny Schüco LivIngSlide Panorama zapewnia maksymalną przejrzystość i doświetlenie wnętrz przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów termoizolacyjnych. Nowe rozwiązanie z oferty firmy AWILUX, produkującej nowoczesną stolarkę w klasie premium, jest dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej, w tym w idealnie czarnej odsłonie NeroStyle by AWILUX.

Drzwi podnoszono-przesuwne HS to popularne rozwiązanie, na które decydują się właściciele nieruchomości pragnący maksymalnego doświetlenia, wygody użytkowania i atrakcyjnego wyglądu. Nowy system Schüco LivIngSlide Panorama, który pojawił się w ofercie AWILUX, to rozwiązanie, które wpuści do naszych wnętrz jeszcze więcej naturalnego światła.

Maksymalny widok i wygoda użytkowania

Duże przeszklenia od kilku sezonów wyznaczają trendy we współczesnej stolarce. LivingSlide Panorama z oferty AWILUX to system z niskim stałym skrzydłem, ekstremalnie wąskimi w widoku profilami i bardzo dużymi przeszkleniami. W części stałej profil ramy ukryty jest w progu, dzięki czemu szyba sięga niemalże posadzki. Ten nowy wariant drzwi podnoszono-przesuwnych posiada imponująco wąską ramę skrzydła o szerokości zaledwie 72 mm przy głębokości zabudowy 194 mm. Dzięki temu LivingSlide Panorama gwarantuje 10% więcej światła niż wersja podstawowa systemu. Drzwi dostępne są w wielu wariantach wykonania ze skrzydłami stałymi i przesuwnymi. W przypadku dużych powierzchni można zdecydować się na wersję z czterema skrzydłami – dwoma stałymi zewnętrznymi i dwoma ruchomymi pośrodku systemu. Natomiast w niewielkich przestrzeniach idealnie sprawdzi się rozwiązanie dwuskrzydłowe – w którym jedno ze skrzydeł jest ruchome, a jedno stałe.

Nowy system z oferty AWILUX gwarantuje szereg wyjątkowych korzyści. Termozgrzewalne uszczelki przyszybowe z EPDM, które fabrycznie wprowadzone są w profil skrzydła, zapewniają optymalną szczelność w narożach wewnętrznych. Na izolacyjność cieplną rozwiązania wpływają także termoizolowany próg i termoizolowane aluminiowe profile wzmacniające w ramie. Współczynnik przenikania ciepła dla drzwi LivingSlide Panorama wynosi Uw=0,73 W/m2K (dla okna referencyjnego 3500x2300mm z szybą Ug=0,5).

System posiada niski próg, który wyrównuje poziom pomiędzy wnętrzem domu a tarasem. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w przypadku domów, w których przebywają dzieci oraz osoby starsze lub z niepełnosprawnościami. Dodatkowo producent zadbał o możliwość zastosowania ukrytego elektronicznego napędu jako rozwiązania systemowego.

Głębia koloru czy ekskluzywna czerń NeroStyle?

System Schüco LivIngSlide Panorama gwarantuje wyjątkową swobodę projektowania, zapewniając bogatą kolorystykę. Drzwi podnoszono-przesuwne dostępne są w szerokiej palecie oklein PVC i nakładek aluminiowych. Nowe drzwi z oferty AWILUX dostępne są również w ekskluzywnej w wersji kolorystycznej NeroStyle z okleiną Black Ultimate, która nadaje profilom drzwi LivIngSlide Panorama matowe wykończenie. Linia Nero Style by Awilux gwarantuje czerń w wersji total look – obejmujący również klamkę i ramkę międzyszybową – dzięki czemu możliwe jest wykonanie niezwykle eleganckiej aranżacji. Odważny, a zarazem klasyczny i głęboki odcień czerni to przyciągająca wzrok rynkowa nowość, która sprawdzi się w przypadku domów nowoczesnych urządzonych w stylu skandynawskim, a także w domach tradycyjnych z ciekawą elewacją.

Nowy system Schüco LivIng Slide Panorama, który dostępny jest w ofercie AWILUX, to rozwiązanie gwarantujące maksymalne doświetlenie wnętrz, wygodę użytkowania oraz nieskazitelny design. Panoramiczne drzwi podnoszono-przesuwne zapewnią swoim właścicielom ciepło, bezpieczeństwo i niezakłócony widok – również w oprawie NeroStyle.

Dodatkowe informacje o firmie Awilux:

AWILUX Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy Schüco. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają nowoczesne i zautomatyzowane linie produkcyjne, a także wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem AWILUX Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby, np.:  dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. AWILUX Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów Schüco  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu AWILUX dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.