Technologia z północy na wyciągnięcie ręki – okna skandynawskie w ofercie AWILUX

Skandynawski design w stolarce okiennej to gwarancja doskonałego doświetlenia, funkcjonalności i termoizolacji. Innowacyjny system PVC Alu Inside Nordic, dostępny w ofercie AWILUX, wyróżnia się komfortem użytkowania, energooszczędnością i maksymalnym bezpieczeństwem, doskonale wpisując się zarówno w tradycyjne, jak i nowoczesne elewacje budynków.

Okna w stylu skandynawskim zachwycają nie tylko estetyką. Oferują wyjątkowo wysoki poziom szczelności, co sprawia, że stają się integralną częścią otoczenia. AWILUX, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, prezentuje innowacyjny system okienny PVC Alu Inside Nordic. Umożliwia on projektowanie architektury bogatej w naturalne światło, ale także gwarantuje doskonałą izolacyjność cieplną na poziomie pasywnym.

Rozwiązanie wprost z północy

Schüco PVC Alu Inside Nordic z oferty AWILUX to rozwiązanie, które stanowi alternatywę dla tradycyjnej stolarki okiennej stosowanej w Europie Zachodniej. System wyróżnia się doskonałymi parametrami izolacyjności termicznej, a także znaczącym komfortem użytkowania. Otwieranie na zewnątrz gwarantuje doskonałą szczelność, a dodatkowo system umożliwia wpuszczenie do wnętrza jak najwięcej świeżego powietrza i światła. Dzięki temu, system sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych projektach domów.

Schüco PVC Alu Inside Nordic Fot. Schüco/AWILUX

Schüco PVC Alu Inside Nordic charakteryzuje się 11-komorową ościeżnicą i 7 komorowym skrzydłem o głębokości 82 mm. Współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uf=0,87 W/m²K świadczy o efektywności termicznej, zapewniając odpowiednią izolację cieplną i energooszczędność – mówi Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

Schüco PVC Alu Inside Nordic Fot. Schüco/AWILUX

Technologia doceniona przez Technologisk Institut Aarhus w Danii, oparta na łączeniu PVC z aluminiowymi wzmocnieniami, eliminuje mostki termiczne i zapewnia optymalną stabilność okna. Z kolei zmniejszenie szerokości ramy do zaledwie 94,5 mm przekłada się na większy udział szyby w całej konstrukcji, a tym samym doskonałe doświetlenie wnętrza naturalnym światłem.

Paleta funkcjonalności

Różnorodność funkcji systemu Schüco PVC Alu Inside Nordic z oferty AWILUX jest widoczna nie tylko w standardowych mechanizmach, takich jak okucia rozwierno-wychylne, boczno-rozwiernie czy górno-rozwierane, ale także w innowacyjnej opcji skrzydeł obrotowych typu Top-Swing. Pozwala ona na swobodne obracanie zewnętrznej powierzchni skrzydła do wnętrza pomieszczenia, co nie tylko ułatwia konserwację, ale także gwarantuje bezpieczne oraz komfortowe mycie.

 

System chroni okucia przed zabrudzeniem i wilgocią, która mogłaby działać korozyjnie. W sytuacji zamknięcia, mechanizm ukryty jest w starannie uszczelnionym zagłębieniu profilu. Trzy niezależne warstwy uszczelniające zapewniają dodatkowe zabezpieczenie przed wpływem warunków atmosferycznych oraz hałasem – dodaje ekspert AWILUX.

Skandynawski design w stolarce okiennej to nie tylko estetyka, ale również funkcjonalność, termoizolacja i bezpieczeństwo. Innowacyjny system PVC Alu Inside Nordic z oferty AWILUX stanowi kompleksowe rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno w budownictwie pasywnym, jak i w różnorodnych projektach architektonicznych. Łącząc indywidualny design z nowoczesnym podejściem do energooszczędności, nie tylko chroni przed nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi, ale także gwarantuje piękny widok przez cały rok.


Dodatkowe informacje o firmie AWILUX:

AWILUX Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy Schüco. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają nowoczesne i zautomatyzowane linie produkcyjne, a także wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem AWILUX Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.:  dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. AWILUX Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów Schüco  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu AWILUX dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.