Trendy w metamorfozach. Jak odnowić łazienkę?

Remont łazienki najczęściej kojarzy się z totalną rewolucją w całym domu. Z jednej strony skuwanie płytek i wymiana wanny czy prysznica, z drugiej brak dostępu do urządzeń higieniczno-sanitarnych przez dłuższy czas. Tymczasem odświeżenie wyglądu naszej łazienki może przebiec bezproblemowo. Wystarczy, że zamiast generalnego remontu przeprowadzimy jej gruntowną metamorfozę. Podpowiadamy, jak szybko odmienić to wnętrze by było modne i funkcjonalne przez lata, wykorzystując produkty Geberit i Koło.

Przeglądając kolorowe pisma wnętrzarskie, portale czy media społecznościowe z lekką zazdrością podziwiamy wnętrza zaprojektowane przez znanych architektów i projektantów. W głębi duszy marzymy o pięknej kuchni czy nowoczesnej łazience, lecz widmo remontu sprawia, że rezygnujemy ze zmian w własnym M. Tymczasem, by mieć wnętrze niczym z Instagrama, naprawdę nie trzeba wiele. Często wystarczy jedynie dobrze zaplanowana metamorfoza, którą śmiało możemy zacząć od łazienki. To niewielkie pomieszczenie nie wymaga bowiem zbyt dużego nakładu pracy, by wyglądało modnie i zachwycało przez kolejne lata.

Mocny punkt – strefa WC

Metamorfozę łazienki warto zacząć od strefy WC. Tutaj warto postawić na trwałe i jakościowe produkty, które będą nam służyć przez lata, począwszy od produktów znajdujących się przed ścianą. Stawiając na stelaż podtynkowy Geberit, możemy skompletować zestaw, który zapewni nam gwarancję bezpieczeństwa i funkcjonalności na lata. W skład takiego zestawu może wchodzić miska WC Koło Nova Pro Premium, stelaż ze spłuczką Delta, wolnoopadająca deska i zestaw do izolacji akustycznej. W ten sposób osiągniemy nie tylko dobry efekt wizualny, ale również funkcjonalność i bezpieczeństwo korzystania ze strefy WC.

Jeśli nie chcemy gruntownej zmiany w naszej łazience, możemy postawić na nowoczesne rozwiązanie, takie jak moduł sanitarny Geberit Monolith, dzięki któremu metamorfoza przebiegnie szybko i bezproblemowo. Jego montaż nie wymaga bowiem zmian konstrukcyjnych, a fakt, że dostępny jest w dwóch wysokościach sprawia, że nie istnieją w zasadzie żadne ograniczenia w jego zastosowaniu. To jednak nie wszystkie zalety modułów do toalet i bidetów Geberit. Można go łączyć z większością modeli ceramiki sanitarnej, a dzięki bogatej gamie dostępnych kolorów nada łazience nowoczesnego i bardzo modnego charakteru. Poza typową bielą moduł oferowany jest bowiem w kolorze czarnym, lawowym i piaskowoszarym, a także w wykończeniu z efektem okładzin o wyglądzie kamionki łupkowej i kamionki betonowej. Dzięki temu dopasujemy go do praktycznie każdego stylu aranżacyjnego. Wystarczy tylko odmalować ściany wokół, by nasza łazienka prezentował się naprawdę zjawiskowo.

Dodajemy funkcje

Gdy jednak pragniemy pójść o krok dalej i nadać łazience luksusowego charakteru, postawmy na wymianę zwykłej misy WC na toaletę myjącą. To rozwiązanie, które nie tylko podniesie wartość pomieszczenia, ale też jakość naszego życia. Nie sposób bowiem przecenić jej zalet. Toalety myjące, jak np. Geberit AquaClean, mają wiele praktycznych funkcji, które ułatwiają dbanie o higienę osobistą oraz utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Poza podstawową funkcją mycia (z regulowaną temperaturą wody i mocy strumienia) oraz tzw. myciem damskim, wyposażone są one w takie udogodnienia jak automatyczne spłukiwanie, podgrzewana deska, a nawet oświetlenie LED. Bezkołnierzowa misa oraz specjalne powłoki antybakteryjne sprawiają zaś, że toaleta zawsze jest czysta i prezentuje się jak nowa.

W sytuacji jednak, gdy nasz budżet jest ograniczony, metamorfozę łazienki śmiało możemy ograniczyć do wymiany detali. To one bowiem budują charakter wnętrza, a często także wpływają na komfort jego użytkowania. Przyciągają wzrok i skupiają uwagę. We wspomnianej strefie WC może to być wymiana przycisku spłukującego czy deski sedesowej. Najlepszym na to przykładem są przyciski uruchamiające Geberit, które dostępne są w bogatej gamie wzorów i kolorów oraz można je w pełni spersonalizować, dopasowując wyglądem do całości pomieszczenia. Klasyczna czerń, struktura betonu, a może rysunek drewna? Możliwości aranżacyjnych jest naprawdę wiele. Tym jednak, co przekonuje do wyboru przycisków spłukujących Geberit, są wszechstronne funkcje, takie jak np.: orientacyjne światło, bezdotykowe spłukiwanie toalety czy zintegrowane urządzenie do usuwania zapachów DuoFresh.

Detal ma znaczenie

Metamorfoza łazienki nie powinna się jednak ograniczać do strefy WC, choć ta z powodzeniem może być wizytówką pomieszczenia. W łatwy i przyjemny sposób wymienimy także lustro w łazience, ceramikę i baterie, a nawet meble. By uzyskać spektakularny efekt naprawdę nie trzeba wiele. Wystarczy zwykłe lustro nad umywalką zamienić na model z podświetleniem LED. W tej roli sprawdzą się lustra podświetlane Geberit Option Plus, które są dostępne w różnych rozmiarach i wersjach oraz zapewniają światło wszędzie tam, gdzie jest potrzebne. Można jednak pójść o krok dalej i wymienić szafkę pod umywalkę, a nawet wszystkie meble w łazience. Do modelu lustra Geberit Option Plus doskonale pasują meble z linii Geberit iCon o linearnym designie, wyrazistych liniach oraz znacznej elastyczność w projektowaniu przestrzeni. Na uwagę zasługują także meble łazienkowe Geberit Acanto, które zapewniają duży wybór modułów, szeroką gamę kolorów i wykończeń oraz ergonomiczne rozwiązania wewnątrz szafek i szuflad.

Jak wspomnieliśmy metamorfozę łazienki zwieńczyć możemy wymianą ceramiki. Wszyscy miłośnicy pięknego designu z pewnością docenią serię Geberit Citterio, zaprojektowaną dla marki przez znanego włoskiego architekta i projektanta Antonio Citterio. Ceramika ta, o organicznych kształtach i wyjątkowo gładkim wykończeniu, doskonale odzwierciedla cechy charakterystyczne dla projektów wychodzących spod ręki mistrza. To prawdziwa perełka w aranżacji przestrzeni łazienkowej. Oddaje ona także, podobnie jak inne produkty marki Geberit, myśl przewodnią, którą powinniśmy zawsze kierować się przy remoncie czy metamorfozie wnętrz – tylko starannie dobrane, ekologiczne i dobrze zaprojektowane produkty zostaną z nami na lata. Ich design nie przeminie wraz ze zmieniającą się modą, a my w dłuższej perspektywie czasowej, będziemy cieszyć się nie tylko piękną łazienką, ale też unikniemy dodatkowych kosztów związanych z wysokimi rachunkami czy też wymianą słabego jakościowo i niefunkcjonalnego wyposażenia. W ten sposób zadbamy zarówno o własny portfel, jak i środowisko naturalne, którego zasoby są bezcenne.

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).