Tam, gdzie czas ma znaczenie – Optoplan AMT Easy marki OPTOLITH

Optoplan AMT Easy marki OPTOLITH to szybkoschnąca zaprawa wyrównująca o znakomitych parametrach użytkowych. Jej wysoka przyczepność i bardzo dobre właściwości tiksotropowe pozwalają na wyjątkowo łatwą i bezproblemową aplikację zarówno na powierzchniach poziomych jak i pionowych. Przeznaczona jest do wyrównywania powierzchni typowych podłoży mineralnych oraz do ich naprawy przed układaniem materiałów wykończeniowych. Znakomicie sprawdzi się przy realizacji zadań, gdzie czas ma priorytetowe znaczenie i liczy się możliwość szybkiego przystąpienia do montażu okładzin.

Zastosowanie wysokiej jakości, odpowiednio wytrzymałych mas wyrównująco-naprawczych do przygotowania podłoża stanowi gwarancję bezpieczeństwa i trwałości, a także estetyki ostatecznych warstw wykończeniowych. Mając to na uwadze firma OPTOLITH przygotowała specjalną zaprawę Optoplan AMT Easy –  sygnowaną znakiem unikalnej receptury NIE DO PODROBIENIA. Ta gotowa do użycia po dodaniu wody, szybkoschnąca zaprawa – stworzona z wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i specjalnych dodatków – dedykowana jest wykonywaniu na powierzchniach ścian i podłóg  podkładów wyrównujących oraz pracom naprawczym.

Szybkie wyrównywanie w pionie i poziomie

Wyjątkowo przyczepna i wytrzymała zaprawa Optoplan AMT Easy  służy do profilowania wyrównywania i niwelowania podłoża w zakresie od 3 do 30 mm na powierzchniach poziomych oraz pionowych. Może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń – świetnie sprawdza się w przypadku tarasów i balkonów. AMT Easy dedykowany jest pod okładziny ceramiczne, gres, kamień naturalny, wykładziny podłogowe, panele oraz parkiet. Produkt może być stosowany do wyrównywania płyt grzewczych ogrzewania podłogowego, a układanie płytek ceramicznych umożliwia już po 12 godzinach.

Specjalne właściwości Optoplan AMT Easy będą szczególnie przydatne przy prowadzeniu prac, których czas wykonania/zakończenia jest mocno ograniczony – zwłaszcza wtedy, kiedy wymagane jest szybkie przygotowanie podłoża pod montaż okładzin wierzchnich.

Przygotowanie i aplikacja produktu

Zanim przystąpimy do aplikacji zaprawy Optoplan AMT Easy musimy upewnić się, że podłoże jest suche i czyste, pozbawione luźnych fragmentów, wolne od kurzu, pyłu cementowego, gipsu oraz odtłuszczone, a także nie narażone na podciąganie wilgoci. Pozostałości starych zapraw, kleju i farb bezwzględnie usuwamy. Usuwamy również z powierzchni środki antyadhezyjne. Samo podłoże powinno być wysezonowane i stabilne wymiarowo. Podłoża zwarte, lecz o dużej chłonności, gruntujemy Optogrunt Flat. Podłoża pylące należy natomiast zagruntować Optogrunt AquaForte lub odpowiednio rozcieńczonym AquaPrim Konzentrat.

Kiedy podłoże jest już właściwie przygotowane, możemy przystąpić do rozrobienia zaprawy. W tym celu zawartość worka wsypujemy do pojemnika z odmierzoną czystą wodą ok. 5,0 – 5,5 litra, a następnie przy pomocy mieszadła wolnoobrotowego mieszamy, aż do uzyskania jednakowej konsystencji wolnej od grudek. Tak przygotowana zaprawa jest zdatna do użycia przez około 60 minut. W przypadku częściowego związania zaprawy, nie możemy ponownie rozrobić jej wodą. Przygotowana zaprawa nie powinna być również mieszana z wodą czy suchą zaprawą w celu zmiany konsystencji. Zaprawę układamy pacą metalową, wciskając pierwszą warstwę mocno w podłoże – w celu uzyskania jak najwyższej przyczepności.

Pamiętajmy, że optymalne warunki do obróbki stanowi temperatura w granicach od +10°C do +25°C (powietrza, podłoża i produktu), a także względna wilgotność poniżej 75%. Niższa od optymalnej temperatura, wyższa wilgotność powietrza oraz większe grubości warstw opóźniają proces wiązania i schnięcia masy, wydłużając czas potrzebny do osiągnięcie parametrów potrzebnych dla prowadzenia dalszych prac wykończeniowych.

Optoplan AMT Easy nie stosujemy na podłoża odkształcalne, płyty gipsowo-kartonowe, gips, powierzchnie mokre i narażone na podciąganie kapilarne. Podczas nakładania i wiązania AMT Easy, musimy chronić powierzchnię zaprawy przed nadmiernym nasłonecznieniem, silnym wiatrem, mrozem i opadami deszczu. Poza czystą wodą, do zaprawy nie dodajemy jakichkolwiek innych substancji.

Optoplan AMT Easy marki OPTOLITH to gotowa do użycia po dodaniu wody, fabrycznie przygotowana, szybkoschnąca zaprawa wyrównująca. Stworzona została na bazie unikalnej receptury – sygnowanej znakiem NIE DO PODROBIENIA – z wyselekcjonowanych kruszyw, wysokojakościowych cementów i specjalnych dodatków. Optoplan AMT Easy przeznaczony  jest do wykonywania wyrównującego podkładu podłogowego, a także do naprawiania i wyrównywania warstw tynkarskich.

Szybkoschnąca zaprawa wyrównująca Optoplan AMT Easy 

Producent: Hufgard Optolith Bauprodukte Polska Sp. z o. o.

Cena: 70,- zł brutto / worek 25kg

O firmie Hufgard Optolith Bauprodukte Polska Sp. z o. o.:

W Polsce firma Optolith rozpoczęła swoją działalność 19 lat temu. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów – od farb, gruntów, tynków i zapraw budowlanych, po kleje do systemów ociepleń, tynki cienkowarstwowe, zaprawy do klinkieru, wyrównywania i napraw, hydroizolacje, kleje do płytek i kamienia oraz zaprawy renowacyjne. W celu zagwarantowania najwyższej jakości wszystkie wyroby sprawdzane są przez przyfabryczne laboratorium oraz wyspecjalizowane jednostki badawcze i laboratoria w kraju i za granicą.