Wybierz ciepłe drzwi zewnętrzne i oszczędzaj podwójnie

Przytulny, ciepły dom zimą i przyjemnie chłodny latem? To możliwe dzięki dobrze dopasowanym drzwiom zewnętrznym. Takie drzwi są nie tylko wizytówką budynku, lecz również zapewniają nam komfort i bezpieczeństwo. Jeśli zadbamy o ich odpowiedni wybór oraz montaż, to oszczędzimy podwójnie – zmniejszymy rachunki za energię i możemy uzyskać zwrot części kosztów dzięki dofinansowaniu. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Jeśli mamy nieszczelne przegrody (niewłaściwy montaż) i stolarkę niespełniającą odpowiednich parametrów w całym domu, to straty ciepła są porównywalne do tego, jakbyśmy mieli cały czas otwarte drzwi wejściowe. Ucieka przez nie cenne ciepło, a razem z nim nasze pieniądze, które wydaliśmy na energię. Rozwiązaniem jest zamontowanie ciepłych drzwi, które pomogą nam zaoszczędzić wydatki na ogrzewanie i zapewnią komfortowe korzystanie z pomieszczeń przez cały rok.

Drzwi zewnętrzne – otwórz ciepły dom

W przypadku drzwi zewnętrznych na równi z ich estetycznym wyglądem liczy się to, co w środku – czyli solidna, termoizolacyjna konstrukcja. To ona odpowiada za skuteczne zatrzymanie ciepła wewnątrz budynku. Na pierwszy rzut oka wybór najlepszego dla naszego domu rozwiązania może jednak wydawać się skomplikowany. Mnogość dostępnych wzorów, kolorów i parametrów użytkowych może przyprawiać nas o ból głowy.

Czas to pieniądz – cenimy więc możliwość prostego zakupu i dopasowania wyrobu do naszych potrzeb w kilku szybkich krokach. Taką możliwość daje oferta drzwi zewnętrznych stalowych PORTA THERMO. – To 4 linie drzwi w najpopularniejszych modelach i topowych kolorach. Do każdej linii klient może wybrać dowolny pakiet energooszczędny. Zależnie od pakietu energooszczędnego, drzwi posiadają różną ramę konstrukcyjną skrzydła: drewnianą w przypadku pakietu STANDARD lub kompozytową, w przypadku trzech pozostałych pakietów: OPTIMUM, OPTIMUM ENERGY i PREMIUM ENERGY – mówi Dominika Dembińska, Specjalista ds. Sprzedaży ekspert PORTA THERMO, Partnera kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ-Zadbaj o ciepły dom”.

Najlepszym rozwiązaniem są drzwi PORTA THERMO z pakietem energooszczędnym PREMIUM ENERGY (Ud=0,57 W/m2K), dzięki którym wzmocni się cała termoizolacyjnośc domu. Wykorzystany w nich kompozyt to specjalnie zaprojektowana mieszanka ABS i włókna szklanego, które nadają wysoką sztywność, trwałość i wytrzymałość konstrukcji drzwi. Zyskują one doskonałą termoizolację cieplną, a jednocześnie zachowują swoją elastyczność. Kompozyt jest w 100% poddawany recyclingowi.

Smart home na wyciągnięcie ręki

Otwierać i zamykać dom możemy zdalnie. Dzięki temu unikniemy np. problemów z zacinającym się zamkiem czy zgubionym kluczem i zwiększamy poziom bezpieczeństwa antywłamaniowego. Inteligentne rozwiązania systemów smart home pozwalają obsługiwać drzwi za pomocą czytnika linii papilarnych oraz poprzez aplikację na smartfonie. Możemy też nadać dostęp czasowego wejścia dla naszych gości. To znacznie zwiększa komfort użytkowania drzwi i pozwala nam zarządzać harmonogramem wejść oraz wyjść na odległość.

Szczelny montaż drzwi zewnętrznych

Ciepłe i solidne drzwi zewnętrzne powinny być dobrze zamontowane. W przypadku drzwi PORTA THERMO, razem z produktem można zamówić szczelny montaż trójwarstwowy. – Nasz ciepły montaż to kompletne, systemowe rozwiązanie. Współpracujemy ze zweryfikowanymi i profesjonalnymi producentami elementów do szczelnego trójwarstwowego montażu. Dostawcą ciepłych belek montażowych i progów jest firma MARBET, a dostawcą piany PUR i folii jest producent TYTAN WINS – podkreśla Dominika Dembińska.

Ciepłe drzwi z dofinansowaniem

Przy wymianie drzwi zewnętrznych można pozyskać dofinansowanie. Gdy roczne dochody właściciela lub współwłaściciela domu, w którym wymienione mają być drzwi nie przekraczają 135 000 zł, to można wówczas skorzystać z rządowego programu Czyste Powietrze. Złożenie wniosku w ramach tego programu możliwe jest przez Internet (profil zaufany), w urzędzie gminy, który podpisał porozumienie w sprawie realizacji programu lub w wojewódzkim oddziale Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pomoc w wypełnieniu wniosku i skompletowaniu dokumentów można również uzyskać w punktach sprzedaży renomowanych producentów stolarki. Przy wyborze konkretnego produktu trzeba zwrócić uwagę na to, aby posiadał on określone w programie parametry. Zalecany jest ciepły montaż drzwi, dzięki czemu spełnią one swoją funkcję termoizolacyjną.

Ciepłe, solidne drzwi zewnętrzne to oszczędność energii i komfort użytkowania domu przez cały rok. Dobrze wybrany i zamontowany produkt posłuży nam przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat i przez cały ten czas będziemy płacić mniej za ogrzewanie budynku. Jeśli pozyskamy przy tym dofinansowanie na wymianę drzwi, zaoszczędzimy podwójnie.

***

Partnerzy kampanii „DOBRY MONTAŻ Zadbaj o ciepły dom”: FAKRO, HÖRMANN, KLIMAS WKRĘT-MET, KRISPOL, LAHTI PRO, PROLINE, NYXON, PENOSIL, PORTA, SELENA, SOUDAL, STALPRODUKT-ZAMOŚĆ, WIŚNIOWSKI Patroni honorowi: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii Patroni merytoryczni: Instytut Techniki Budowlanej, Narodowa Agencja Poszanowania Energii, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy Patroni medialni: Budnet.pl, Budowa.org, Budowlanematerialy.eu, Budownictwo.org, Budownictwo.co, „Buduj Energooszczędnie”, „Budujemy Dom”, „Dom Idealny”, Domszytynamiare.pl, Drzwi21.pl, Ekobudowanie.pl, „Ekspert Budowlany”, Kupdom.com.pl, „Kwartalnik OKNO”, „Ładny Dom”, Ladnydom.pl, „Manager Report”, „Monter Stolarki”, „Murator”, Muratorplus.pl, „Najciekawsze Projekty”, Obud.pl, Okna21.pl, Oknonet.pl, Pasywny-budynek.pl, „RBT Magazyn”, Receptynadom.pl, Stolarkabudowlana.eu, Stolarstwo.org, „Świat Aluminium”, „Świat Szkła”, Teraz-srodowisko.pl, Wybudujemy.com.pl

Strona internetowa kampanii: dobrymontaz.com

Fanpage kampanii na Facebook’u: https://pl-pl.facebook.com/dobrymontaz/