WYDAJNY KLEJ Z BŁYSKAWICZNYM CHWYTEM POCZĄTKOWYM

O jakości prac budowlanych i wykończeniowych decyduje nie tylko ich efekt końcowy, ale również czas poświęcony na realizację całego przedsięwzięcia. Z pomocą kleju Soudabond Turbo osiągniemy zamierzone rezultaty w ekspresowym tempie.

Soudabond Turbo jest klejem poliuretanowym z portfolio firmy Soudal, przystosowanym do aplikacji pistoletem. Znajduje on szerokie zastosowanie w pracach budowlanych, dekoratorskich i montażowych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Soudabond Turbo  charakteryzuje się wyjątkowo szybkim chwytem początkowym, który daje gwarancję pewnego wstępnego mocowania i umożliwia dalszą obróbkę klejonych elementów już po 15 minutach. Ma perfekcyjną przyczepność do typowych materiałów budowlanych (może być aplikowany nawet na wilgotne podłoże) i nie spływa z powierzchni pionowych.

Klej ten doskonale sprawdzi się przy mocowaniu listew, kasetonów, rozet i innych lekkich elementów dekoracyjnych i wykończeniowych do ścian i sufitów. Celująco zda egzamin również przy klejeniu parapetów, ekranów i różnego rodzaju maskownic. Z powodzeniem możemy go użyć do klejenia płyt gipsowo-kartonowych i włókno-cementowych w technologii suchej zabudowy,  klejenia płyt dekoracyjnych drewnopochodnych, z tworzyw sztucznych czy blach, a także do mocowania płyt i paneli izolacyjnych z różnego typu polistyrenu,  poliuretanu, pianek fenolowych oraz wełny mineralnej i korka, na przykład przy wygłuszaniu i ocieplaniu kontenerów czy garaży. Ponadto znajduje zastosowanie podczas klejenia kształtek z ceramiki porowatej i betonu komórkowego przy budowie ścianek działowych i przepierzeń.

Soudabond Turbo skraca czas wykonania prac związanych z montażem materiałów dekoracyjnych i izolacyjnych o około 30%. Jest przy tym klejem wysokowydajnym – jedno opakowanie wystarcza do zamocowania około 14 m² paneli (przy aplikacji ścieżki o średnicy 30 mm). Co więcej, gwarantuje najwyższą izolacyjność termiczną i akustyczną spojenia, a w razie potrzeby można go malować typowymi farbami.

Kolejną zaletę Soudabond Turbo stanowi jego maksymalna wydajność przez cały okres przydatności do użycia (24 miesiące), a to dzięki zaworowi Duravalve, który jest trwale szczelny i skutecznie zapobiega ucieczce gazu pędnego z opakowania. Duravalve jest odporny na działanie temperatury i chemikaliów oraz nie ulega zablokowaniu, niezależnie od pozycji, w jakiej puszka z klejem była transportowana lub składowana. Ponieważ zawór ten bardzo dobrze współpracuje ze standardowymi pistoletami – umożliwia również bardzo komfortowe i precyzyjne dozowanie kleju.