Zainspiruj się Kolorem Roku 2022 AkzoNobel

AkzoNobel ogłasza Inspirujący Błękit (angielska nazwa: Bright Skies) Kolorem Roku 2022 r. Lekki, jasny odcień błękitu jest niczym powiew świeżego powietrza, którego wszyscy tak bardzo potrzebujemy.

Po okresie zamknięcia i izolacji ludzie pragną swobody. Z szeroko zakrojonych badań nad globalnymi trendami, które zostały przeprowadzone przez zespół ekspertów AkzoNobel oraz międzynarodowych projektantów wynika, że potrzebujemy otwartych przestrzeni, chcemy poczuć więź z naturą i spojrzeć na wszystko świeżym okiem.

Wydarzenia ostatnich dwóch lat uwypukliły społeczne, ekonomiczne i środowiskowe aspekty naszego życia. Nasze priorytety uległy zmianie i skupiamy się bardziej na rodzinie, przyjaciołach, ognisku domowym i otaczającym nas świecie.

Inspirujący Błękit, pomoże nam w nadchodzącym roku czerpać pełnymi garściami z nowych pomysłów i kształtować nową przyszłość – mówi Heleen van Gent, Creative Director z Global Aesthetic Center firmy AkzoNobel. – Ten odcień odzwierciedla bezkresne niebo znajdujące się nad nami i daje przestrzeń, żebyśmy na nowo określili rolę naszego domu, przyrody, sztuki, a także byli gotowi na nowe możliwości. Klienci pragną wyrazić siebie i przekształcić swoją przestrzeń, dlatego my, jako eksperci do spraw koloru, chcemy ich zainspirować, by dokonali bardziej świadomego wyboru barw.

Analiza trendów i wyników badań nad kolorami prowadzona co roku przez Global Aesthetic Center, przekładana jest przez ekspertów AkzoNobel na język kolorów, produktów i inspirujących treści wizualnych.

Nasze biznesy Paints and Coatings wykorzystują uzyskane wyniki badań do wdrażania innowacyjnych rozwiązań, w których ważnym motywem jest modny kolor – twierdzi Michael Friede, Chief Commercial Officer Performance Coatings. – Co roku torujemy drogę do świata nieprzebranych możliwości dla naszych klientów i konsumentów, oferując im kolory i specjalistyczne powłoki przeznaczone dla różnych branż przemysłowych, w tym farb dekoracyjnych, architektury, lotnictwa, motoryzacji, elektronicznych wyrobów konsumenckich i powłok do drewna.

Chcąc pokazać, jak Inspirujący Błękit współgra z szeregiem innych odcieni, Global Aesthetic Center firmy AkzoNobel zaprojektowało cztery palety barw inspirowane zaciszem domowym i jego zmieniającymi się funkcjami: Kolory do Biur, Kolory do Stref Relaksu, Kolory do Pracowni i Kolory do Otwartych Przestrzeni. Palety ułatwiają wybór i łączenie stonowanych, delikatnych odcieni z radośniejszymi nutami. Dzięki nim można wydzielić strefy tematyczne w wielofunkcyjnych pomieszczeniach, wnieść do wnętrza elementy natury, stworzyć kojącą atmosferę lub zaaranżować przytulne miejsce odpoczynku.

Ogłoszone trendy wykorzystywane są również przez biznesy: Automotive and Specialty Coatings, Coil and Extrusion Coatings, Powder Coatings i Wood Coatings. Dla branż takich jak lotnictwo, motoryzacja, elektroniczne wyroby konsumpcyjne, metalowe meble, artykuły AGD, stolarstwo, podłogi, produkty budowlane i architektura opracowywane są indywidualne palety kolorów dostosowane do specyfiki tych rynków.

Więcej informacji o Kolorze Roku 2022 znajduje się na stronie dulux.pl. Zachęcamy także do podążania za hasztagiem #CF22 w mediach społecznościowych.

***

Już od ponad 200 lat odkrywamy świat nieograniczonych możliwości, ożywiania kolorem różnorodnych powierzchni. Jesteśmy ekspertami w produkowaniu farb i powłok, możliwe, że jeden z naszych produktów znajduje się zaledwie kilka metrów od Ciebie. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od będącego liderem zrównoważonego rozwoju producenta farb, który od ponad dwóch stuleci kreuje przyszłość. Więcej na stronie www.akzonobel.com