Baumit wybuduje w Polsce nową fabrykę

Firma Baumit – międzynarodowy producent materiałów budowlanych, obchodzący w tym roku 30-lecie działalności w Polsce, wkrótce wybuduje w naszym kraju kolejną fabrykę. Spółka zakupiła już w tym celu nieruchomość w województwie opolskim, a także otrzymała decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).

Po lewej: Zbigniew Kaliciński, Prezes Zarządu Baumit sp. z o.o., po prawej: dr Janusz Michałek, Prezes Zarządu Katowickiej SSE

Baumit to jeden z czołowych producentów materiałów budowlanych w Europie. W jego ofercie znajdują się m.in. kompletne systemy ociepleń, tynki maszynowe, systemy podłogowe, kleje do płytek, zaprawy murarskie czy betony. W Polsce zadebiutował w 1994 roku i posiada obecnie w naszym kraju trzy zakłady produkcyjne: w Łowiczu, Pobiedziskach k. Poznania oraz w Bełchatowie. Już wkrótce liczba ta wzrośnie do czterech. Baumit sfinalizował już transakcję zakupu działki pod nową inwestycję. Spółka otrzymała również wsparcie od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – decyzję z rąk dr Janusza Michałka, Prezesa Zarządu Katowickiej SSE odebrał Zbigniew Kaliciński, Prezes Zarządu Baumit sp. z.o.o.

fot. Baumit

Nowa fabryka o powierzchni 5 tys. m2 powstanie na 4,5-hektarowej działce przy ul. Amerykańskiej w miejscowości Zimna Wódka, położonej w województwie opolskim, w powiecie strzeleckim, w gminie Ujazd. Firma Baumit zainwestuje w nią około 100 mln zł.

Poszukując odpowiedniego miejsca do zainwestowania w nowoczesną fabrykę materiałów budowlanych, braliśmy pod uwagę wiele czynników, między innymi dostęp do surowców, infrastrukturę drogową, odległość od naszych rynków zbytu, ale także otwartość na inwestycje, deklarowaną, jak i rzeczywistą pomoc w spełnieniu warunków formalnych wymaganych przy realizacji przedsięwzięcia o tak dużej skali przez władze lokalne oraz kierownictwo strefy ekonomicznej. Wszystko to znaleźliśmy jako inwestor w Gminie Ujazd i Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Kolejny zakład produkcyjny w Polsce pozwoli nam jeszcze skuteczniej i w bardziej zrównoważony sposób dostarczać nasze produkty na południu Polski – mówi Zbigniew Kaliciński, Prezes Zarządu Baumit sp. z o.o.

W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym będzie wytwarzane szerokie portfolio produktowe – od tynków i farb elewacyjnych przez zaprawy klejowe i klejowo-szpachlowe, tynki maszynowe po jastrychy, zaprawy murarskie czy betony.

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska


Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 23 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.