Cemex już od 10 lat wspiera program dla studentów architektury

Konkurs dla Młodych Architektów rozstrzygnięty! Wyniki rywalizacji poznaliśmy 6 czerwca br. podczas uroczystej gali w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Wydarzenie stanowiło finałowy akcent kolejnej edycji programu edukacyjnego “Builder for the Future”, skierowanego do studentów i absolwentów, którzy wiążą swoją przyszłość z architekturą lub branżą budowlaną. Już po raz 10. partnerem strategicznym programu był Cemex Polska.

Inauguracja 11. edycji programu “Builder for the Future” realizowanego przez miesięcznik „Builder” oraz partnerów strategicznych, miała miejsce 23 października 2023 roku w Warszawie, podczas imprezy 4 FUTURE DAY. W wydarzeniu, na które złożyły się liczne wykłady i konsultacje z przedstawicielami firm partnerskich, uczestniczyło liczne grono studentów i architektów.

W kolejnych miesiącach spotkania w podobnej formule odbyły się także w innych miastach. O architekturze i branży budowlanej dyskutowano podczas Dni Młodego Architekta na uczelniach technicznych oraz warsztatach edukacyjnych. W sumie we wszystkich jedenastu edycjach wzięło udział około 18 tys. osób.

Dni Młodego Architekta cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem studentów. To dowód na to, że młodzi adepci architektury, stojący u progu wyboru ścieżki zawodowej, bardzo potrzebują takich wydarzeń. Spotkania z naukowcami i praktykami to dla nich okazja, by skonfrontować własne oczekiwania z rzeczywistością i na tej podstawie świadomie wybrać kierunek, w którym chcą się dalej rozwijać – mówi Paulina Szczawińska-Rybak, Marketing Leader Central Europe w Cemex Polska. – Wielu uczestników Dni Młodego Architekta interesowało się ofertą Cemex, w tym naszymi rozwiązaniami dla zrównoważonego budownictwa. Cieszę się, że mogliśmy się z nimi podzielić naszą wiedzą i doświadczeniem – dodaje.

Konkurs dla Młodych Architektów

Tradycyjnie, programowi “Builder for the Future” towarzyszył Konkurs dla Młodych Architektów. Zadanie konkursowe polegało na architektonicznym projekcie koncepcyjnym stanowiącym dla autora (autorów) wyzwanie i będącym autorskim spojrzeniem na architekturę.

 

Spośród ponad dwustu nadesłanych prac Kapituła przyznała nagrody siedmiu projektom. Laureatami pierwszego miejsca zostało dwóch autorów Dominika Cieplak oraz Kamil Federyga z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej za pracę pod tytułem “Biała woda. Ból niepamięci”. Druga lokata przypadła w udziale ex aequo Karolinie Krużyckiej z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej za pracę “Tężnia solankowa w Kołobrzegu jako fenomen tradycji we współczesnym wydaniu” oraz Agnieszce Wiecha, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej – praca pod tytułem “Przystań Ludzi Drogi”.  Decyzją Kapituły, w konkursie przyznano także cztery wyróżnienia.

Zwycięzcom konkursu przypadły w udziale nagrody pieniężne, a wyróżnione prace będą prezentowane na łamach publikacji przygotowywanych przez magazyn Builder.

O Builder for the Future

Builder for the Future to społeczny program edukacyjny, zainicjowany przez miesięcznik Builder. Celem programu jest wspieranie młodych architektów oraz inżynierów budownictwa w uzupełnianiu edukacji, poszerzaniu fachowej i praktycznej wiedzy, umiejętności oraz kompetencji.

Program Builder for the Future jest realizowany we współpracy z najważniejszymi organizacjami branżowymi i studenckimi oraz uczelniami publicznymi i prywatnymi.

O Cemex Polska

Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.pl