Samoprzylepna papa podkładowa Plaster V SBS – nowość marki Icopal

Portfolio pap podkładowych marki Icopal, uznanego producenta materiałów hydroizolacyjnych najwyższej jakości, poszerzyło się o papę samoprzylepną Plaster V SBS. Produkt  charakteryzuje się wieloma cenionymi i poszukiwanymi przez wykonawców oraz inwestorów właściwościami. Łatwiejsza aplikacja, szybsza i bardziej efektywna praca z produktem, niższe koszty inwestycji – jakie jeszcze korzyści można odnieść stosując Plaster V SBS?

Samoprzylepna papa Plaster V SBS przeznaczona jest do wykonywania warstwy podkładowej w wielowarstwowych, wodochronnych pokryciach dachowych.

Wykonana na wzmocnionej osnowie z welonu szklanego, z obustronną powłoką na bazie asfaltu wysoko modyfikowanego elastomerem SBS i spodnią stroną wzbogaconą o dodatki samoprzylepne. Wysoką trwałość i elastyczność, również w niskich temperaturach do -15°C, Plaster V SBS zawdzięcza zastosowanemu bitumowi o dużym stopniu modyfikacji kauczukiem syntetycznym.

Doskonała ochrona termoizolacji

Papa samoprzylepna Plaster V SBS polecana jest szczególnie do zabezpieczania warstw termoizolacyjnych z płyt EPS. Stanowi ona dla nich istotną ochronę przed działaniem wysokiej temperatury podczas aplikacji warstwy nawierzchniowej. Plaster V SBS zabezpiecza warstwę styropianu przed uszkodzeniem termicznym w dłuższym czasie ekspozycji w porównaniu do rynkowych odpowiedników. Bezpośrednio przekłada się to na minimalizację ryzyka błędu ludzkiego w trakcie instalacji pap wierzchniego krycia i daje pewność, że warstwa termoizolacji pozostanie nienaruszona.

Łatwiejszy montaż i wysoka efektywność

Papa Plaster V SBS została zaprojektowana w taki sposób, by dekarze mogli sprawnie i prawidłowo zainstalować ją na pokryciu dachowym bez konieczności wykorzystania dodatkowych narzędzi. By maksymalnie ułatwić wykonawcom montaż papy Plaster V SBS, na jej górną stronę na folii adhezyjnej naniesiony został nadruk metryczny. Pomaga on w prawidłowym trasowaniu materiału, a zrywalna niebieska folia silikonowa zainstalowana od

spodniej strony ułatwia aplikację. Dodatkowym atutem zwiększającym efektywność prac montażowych jest bardzo wysoka przyczepność papy – Plaster V SBS zawdzięcza ją specjalnym modyfikatorom dodanym do masy asfaltowej na spodniej warstwie papy.

Dlaczego warto sięgnąć po ten produkt?

Najważniejsze zalety płynące z zastosowania papy Plaster V SBS to:

  • niższe koszty inwestycji – czas wykonania m2 poszycia dachowego jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku standardowych pap podkładowych mocowanych mechanicznie;
  • łatwy montaż – nadruk na folii z wytrasowaną podziałką metryczną pomaga szybko i bezbłędnie dopasować i dociąć papę;
  • szybsza aplikacja papy nawierzchniowej – wierzchnia warstwa papy pokryta jest łatwo topliwą folią, umożliwiającą natychmiastowe zgrzewanie oraz zapobiegającą wsiąkaniu wody w strukturę papy i ułatwiającą jej usuwanie, dzięki czemu uzyskuje się trwały i monolityczny zgrzew z papą wierzchniego krycia;
  • wysoka przyczepność do podłoża – dzięki zastosowaniu wysokiej jakości dodatków samoprzylepnych;
  • wygodna aplikacja – samoprzylepny zakład wzdłużny o szerokości 8 cm nie wymaga użycia otwartego ognia dla uzyskania szczelności warstwy podkładowej na dachu;
  • lepsza elastyczność w niskich temperaturach – giętkość nawet do -15° C.

Papa samoprzylepna Plaster V SBS objęta jest 10- letnią gwarancją produktową.

Więcej informacji:

https://www.bmigroup.com/pl/wiadomosci/nowosc-icopal-samoprzylepna-papa-podkladowa-plaster-v-sbs/

***

BMI Polska to wiodący producent kompleksowych, innowacyjnych systemów dachowych i systemów hydroizolacji. W Polsce, firma łączy jedne z największych i najbardziej zaufanych marek w branży: Braas (dachy skośne) i Icopal (dachy płaskie). BMI Polska należy do międzynarodowej Grupy BMI, która aktywnie działa w Europie, Azji i Afryce. W Polsce, BMI ma swoje biura i zakłady m.in. w Zduńskiej Woli i Opolu. BMI Polska dostarcza innowacyjne systemy hydroizolacji oraz wiele rodzajów pokryć dachowych, m.in.: ceramiczne, betonowe, bitumiczne, syntetyczne wraz z wyposażeniem ppoż. i akcesoriami, by zapewnić ochronę i spokój ducha właścicielom domów, jak również architektom, wykonawcom, dekarzom. Eksperci BMI wspierają procesy projektowe oraz służą doradztwem technicznym w  budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i obiektach inżynierskich.