Schüco na targach FENSTERBAU FRONTALE 2024

Podczas nadchodzących targów FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze firma Schüco Polymer KG zaprezentuje innowacyjne produkty i usługi, które ułatwiają realizację przyszłościowych powłok budynków w zgodzie z najsurowszymi wymogami środowiskowymi. Ekspozycja na stoisku 7-507 w hali 7 zostanie podzielona na trzy strefy tematyczne: „Carbon Control”, „Residential” i „Digital”.

Innowacyjne systemowe rozwiązania z serii Schüco Perfect prezentowane podczas targów FENSTERBAU FRONTALE
Fot.: Schüco

Trzy obszary tematyczne zostaną poświęcone kolejno powłokom budynków o obniżonym śladzie węglowym, najnowszym usługom cyfrowym oraz budownictwu mieszkaniowemu. Myślą przewodnią łączącą wszystkie te strefy jest zrównoważony rozwój oraz innowacyjne rozwiązania Schüco w tym zakresie. W wyodrębnionej części stoiska będzie można zobaczyć, w jaki sposób wszystkie działy firmy angażują się w tę kwestię. W centrum ekspozycji znajdzie się kawiarnia i przestronna strefa relaksu, w której odwiedzający będą mogli w wolnej chwili porozmawiać na temat rozwiązań Schüco. Designerskim akcentem wystawy będą ściany działowe w systemach Schüco Interior, które posłużą zarówno jako element konstrukcyjny, jak i eksponat targowy.

Bilans węglowy pod kontrolą – Carbon Control

W obszarze tematycznym Schüco Carbon Control kluczową rolę mają odgrywać perspektywiczne planowanie oraz inteligentne wykorzystanie materiałów. Modułowa oferta zaprezentowana po raz pierwszy jeszcze na początku 2023 roku pozwala producentom, architektom, deweloperom oraz zarządcom spojrzeć na powłokę budynku w całym cyklu jej życia, dzięki czemu można zoptymalizować jej ślad węglowy na każdym etapie, od planowania i produkcji aż po eksploatację i utylizację. Schüco dostarczy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób można zrównoważyć bilans węglowy okien, drzwi i systemów przesuwnych. Do oferty po raz pierwszy zostaną wprowadzone nowe gatunki PVC. Materiał ten jest przydatny do recyklingu i ma ogromny potencjał środowiskowy, gdyż może być przetwarzany i wprowadzany do obiegu materiałowego nawet siedem razy. Na stoisku będą obecni przedstawiciele firmy RE:CORE, którzy wraz z Schüco chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące nowej oferty. Przedsiębiorstwo joint venture założone w 2022 roku przez firmy Schüco i Remondis ma na celu tworzenie gospodarki cyrkularnej w branży PVC-U. Firma Schüco, która wraz z RE:CORE zapoczątkowała inicjatywę Rewindo i posiada certyfikat VinylPlus, dąży do stopniowego zwiększania udziału surowca z recyklingu w profilach z PVC-U stosowanych we wszystkich swoich systemach.

Cyfrowe usługi – DIGITAL

W drugiej ze stref tematycznych Schüco zaprezentuje szerokie portfolio cyfrowych usług, które mają za zadanie usprawnianie codziennej pracy partnerom Schüco. W centrum informacyjnym goście targowi będą mogli dowiedzieć się więcej na temat portalu serwisowego Schüco Connect. Umożliwia on klientom przeglądanie zamówień, śledzenie statusów dostaw oraz dostęp do dokumentów biznesowych on-line. Schüco Connect jest ponadto wyposażony w centrum obsługi danych podstawowych oraz funkcjonalną sekcję z linkami do najważniejszych serwisów i aplikacji Schüco. W ofercie usług cyfrowych znalazła się również etykieta IoF ID z kodem QR, który zapewnia dostęp do cyfrowego bliźniaka wbudowanego elementu poprzez aplikację. Można na niej zapisywać wszystkie ważne dane dotyczące zamontowanych systemów i zaoszczędzić czas podczas konserwacji czy ewentualnych napraw. Pozwala to wydłużyć cykl życia produktów i ułatwia ich recykling w przypadku demontażu. Ciekawym urozmaiceniem ma być stanowisko VR, na którym będzie można obejrzeć obiekty referencyjne Schüco w wirtualnej rzeczywistości.

Nowy system Schüco FocusIng o minimalistycznym designie ze skrzyłem o głębokości zabudowy 76 mm na targach FENSTERBAU FRONTALE

Budownictwo mieszkaniowe – RESIDENTIAL

Po zakończeniu podróży w cyfrową przyszłość branży, goście targowi będą mogli przejść do sekcji poświęconej budynkom mieszkalnym i stolarce w systemach z PVC-U, aluminium, a także systemom hybrydowym. Zróżnicowane systemowe portfolio znajduje idealne zastosowanie zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych, jedno lub  wielorodzinnych. Znajdą się tam również ekspozycje dotyczące aktualnych zagadnień, takich jak urbanizacja, budownictwo modułowe czy inteligentne sterowanie budynkami. Oprócz prezentacji znanych produktów, takich jak platforma systemowa Schüco LivIng lub hybrydowy system Schüco Symbiotic, zaprezentowane zostaną również innowacje produktowe: Schüco FocusIng i Schüco Perfect. System okienny Schüco FocusIng o głębokości zabudowy skrzydła 76 mm łączy w sobie doskonałe parametry użytkowe ze zrównoważonymi rozwiązaniami materiałowymi. Atrakcyjny design stolarki podkreśla minimalistyczny kanciasty kontur profilu. System FocusIng jest kompatybilny z platformą Schüco LivIng i Schüco CT 70, co pozwala ograniczyć koszty magazynowania i transportu dzięki zastosowaniu identycznych części. Natomiast Schüco Perfect to platforma zintegrowanych rozwiązań do okien oraz drzwi przesuwnych z PVC-U i aluminium. Dzięki niej elementy wyposażenia dodatkowego, takie jak osłony przeciwsłoneczne, moskitiery, zintegrowane balustrady w portfenetrach czy nawet progi, mogą być dostarczane na plac budowy w postaci gotowej do montażu. Na stoisku będzie można zobaczyć aluminiowy system przesuwny Schüco ASE 60/80.HI Perfect oraz okienny Schüco LivIng Perfect z PVC-U.

Więcej informacji na stronie: www.schueco.pl