Wyższy komfort i mniejsze koszty. Rozwiązania Armacell dla obiektów wypoczynkowych

Do decydujących czynników przy wyborze hotelu czy SPA z pewnością zaliczamy poziom komfortu odwiedzających. Czy podniesienie jakości obsługi musi dla właścicieli tych obiektów wypoczynkowych oznaczać zwiększenie kosztów? Niekoniecznie! Niektóre rozwiązania inwestycyjne mogą przełożyć się nie tylko na zadowolenie klientów, ale także na wymierne oszczędności.

 Nagły hałas dobywający się z pionów kanalizacyjnych potrafi zepsuć każdy odpoczynek. Wobec obiektów wypoczynkowych mamy wyjątkowo wysokie oczekiwania, jeśli chodzi o skuteczną ochronę akustyczną, standardy higieniczne czy bezpieczeństwo pożarowe. Izolacje Armacell w łatwy sposób spełnią wszystkie te trzy wymogi przy jednoczesnym zapewnieniu jeszcze lepszej wydajności energetycznej i przy zmniejszeniu kosztów.

Bezpieczeństwo to podstawa

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że zadowolony klient to ten, który wraca i poleca obiekt wypoczynkowy swoim znajomym. Dlatego właściciele hoteli czy SPA dużą wagę przykładają do standardów obsługi, jakości świadczonych usług czy wystroju wnętrz. Nie bez znaczenia są też instalacje. Nawet jeśli są odpowiednio ukryte, mogą być źródłem rozpraszających dźwięków. Niewłaściwie zaizolowane powodują też skraplanie się wilgoci, co w konsekwencji doprowadza do rozwoju grzybów i innych szkodliwych dla zdrowia organizmów. Nie bez znaczenia jest również to, że nieprawidłowo zabezpieczone instalacje odpowiedzialne za rozprowadzanie ciepła mogą zagrażać bezpieczeństwu, a nawet życiu, zwłaszcza gdy wybuchnie pożar. Rozprzestrzenianie ognia przez izolacje czy materiały wydzielające duże ilości dymu utrudniającego oddychanie i ograniczające widoczność w czasie ewakuacji są absolutnie niedopuszczalne w obiektach użytku publicznego.

Bezkonkurencyjne rozwiązanie

 Armacell zapewnia sprawdzone rozwiązania zwiększające komfort, bezpieczeństwo i wydajność energetyczną. To też jedyny producent materiałów izolacyjnych z opatentowanym dodatkiem przeciwdrobnoustrojowym Microban®, zapewniającym proaktywną ochronę przed rozwojem szkodliwych bakterii i pleśni.

Lepszą kontrolę nad hałasem dla rur o małych średnicach umożliwiają izolacje ArmaFlex i Tubolit® o bardzo dobrych właściwościach akustycznych. Z kolei dla rur kanalizacyjnych i deszczowych przeznaczona jest izolacja ArmaComfort AB. Wszystkie trzy wyróżnia także łatwość montażu. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami izolacje Armacell można zastosować w trudno dostępnych przestrzeniach lub na istniejących instalacjach, przy których czasami nie ma miejsca na grube warstwy izolacyjne. 

Jeśli w obiekcie znajdują sią urządzenia wymagające wysokiego pochłaniania hałasu, takie jak obudowy do awaryjnych generatorów energii czy pompy ciepła, istnieje też możliwość skorzystania z otwartokomórkowej izolacji ArmaSound® RD, która zapewnia jeszcze większy poziom ochrony.

Większe oszczędności i bezpieczeństwo

Zastosowanie produktów Armacell podnosi także ochronę przed stratami energetycznymi. W obiektach hotelarskich zwykle około połowa energii, a w Europie Północnej nawet 70 procent, jest wykorzystywana do klimatyzacji pomieszczeń i ogrzewania. Ogromne zapotrzebowanie, czyli do 30 procent całkowitej energii grzewczej, generują też strefy SPA. Izolacje Armacell to nie tylko gwarancja korzyści ekonomicznych, ale także, dzięki ograniczeniu emisji CO2, ekologicznych.

Za zwiększenie bezpieczeństwa produktów Armacell odpowiada technologia Armaprene®, wykorzystana m.in. w produktach ArmaFlex Ultima – pierwszych na świecie elastycznych materiałach izolacyjnych o klasie reakcji na ognień BL-s1, d0. W wyniku pożaru aż 95% przypadków śmiertelnych powodowanych jest przez wdychanie dymu. Produkty z zastosowanymi rozwiązaniami Armaprene® generują go aż 10 razy mniej.

Bezpieczeństwo pożarowe możemy też zwiększyć, korzystając z systemów ArmaFlex Protect i ArmaProtec, posiadających komponenty zatrzymujące ogień i zapobiegające przedostawaniu się pożaru przez przegrody oddzielenia pożarowego. Mniejsze rozprzestrzenianie się pożaru to oczywiście wyższe bezpieczeństwo, ale także mniejsze straty materialne i wizerunkowe.

Produkty Armacell pomagają podnieść jakość obsługi klienta, zmniejszyć koszty związane z utrzymaniem budynku, zredukować wpływ szkodliwych czynników na środowisko, a także zwiększyć poziom bezpieczeństwa pożarowego. To także większy komfort dla projektantów, wykonawców
i właścicieli obiektów wypoczynkowych. Rozumiejąc potrzeby branży inżynieryjnej i hotelarskiej, Armacell zapewnia kompleksowe wsparcie techniczne na każdym etapie, pomagając dobrać najkorzystniejsze i najwydajniejsze rozwiązania. Dla większości produktów dostępne są pełne deklaracje środowiskowe produktu (EPD) oraz obiekty do projektowania w technologii cyfrowej BIM, co przekłada się na większą automatyzację prac projektowych, ułatwia staranie się o zielone certyfikaty dla budynku oraz łatwiejsze zarządzanie obiektem.

 

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.  

www.armacell.pl